Jetle Uçarken Fotoğraf Çekmek

0 Shares

Böyle bir görevi alabilecek daha doğrusu altından kalkabilecek çok az insan vardır. Bunlardan biri Ed Darack. Bir dergi için iki adet jetin fotoğraflanması görevi ona verilmiş. Ne kadar eğlenceli gelse de kulağa orada olmak ve böyle bir görevin altından kalkmak zor olsa gerek. Öncelikle şunu bilmekte fayda var böyle bir görevi almak zor olduğu gibi yerine getirmek daha da zor olacaktır. İkinci bir şansınız olmayabilir. Videoya bir bakalım ve fotoğrafçının G-kuvvetiyle nasıl savaştığını görelim.

[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=nlt2DY0ufZA”]

Tabii ki Darack olması gerekeni yaptı ve işi şansa bırakmadı. Çekmeyi planladığı fotoğrafı 3d CAD programı ile tasarladı. Ve bu doğrultuda pilotlara sürecin nasl ilerlemesi gerektiğini anlattı. Uçuştan önce kısa bir hazırlık dönemi geçirdikten hemen sonra kemerleri bağladılar ve uçuşa geçtiler.

Diğer bir fotoğrafçı ise Justin De Rueck çekimleri 1D Mark IV ile gerçekleştiriyor. Kendisi genellikle Av ya da Tv modunu kullandığını bunun da ani ışık değişimlerine karşı daha çabuk tepki verebilmesine imkan tanıdığını söylemiş. Şimdi ise De Rueck tarafından gerçekleştirilen fotograf çekimine bir bakalım:

[media url=”http://vimeo.com/34458538″]

Bu görev esnasında De Brueck L-39 akrobasi uçağını fotoğraflamakla görevlendirilmiş. Çekimde ilk olarak Canon 24mm f/4 lensi daha sonra ise 16-35mm ‘yi kullanmış.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x