Yenilenen Özellikleri ile Fujifilm X100T

0 Shares

Fujifilm Photokina’ya hızlı bir atakla başladı. İki farklı model, bir renk değişikliği ve iki farklı lensle ciddi bir giriş yapan Fujifilm Sağlam adımlarla ne yaptığını bilerek ilerlemeye devam ediyor. Aynasız makineler kategorisindeki bu atılımı yeni lenslerle ve güncellemelerle ayakta tutmanın ötesinde daha farklı bir yol izliyor.

3

Yeni çıkan Fujifilm X100T dahili Wi-Fi, 1/32.000 perde hızı, paralax hatasını sıfıra indirgeyen yeni vizör yapısı, akıllı telefonlardan kontrol imkanı ve usb kablo ile şarj edebilme özellikleri dışında sensör ve işlemci olarak X-Trans CMOS sensör’ün ikinci versiyonunu ve EXR II görüntü işlemcisini kullanamaya devam ediyor. Dış görünüşte fazlaca değişikliğe gitmese de optik-dijital vizör geçişini sağlayan anahtar ve birkaç fonksiyon tuş ekleyerek devam etmiş.

5

Özellikle sokak fotoğrafçılarının dikkatini çeken X100 ve X100s ten sonra bu güncelleme gerekli gibi görülüyor ve Fujifilm bu işte bir adım önde devam ediyor. Photokina ya bu sebeple X100T’yi gün yüzüne çıkararak doğru adımlar atmışa benziyor.

Fujifilm önceki x100 serilerinden farklı olarak bu modelle birlikte MHG-X100’ü de kullanıcılarına sundu.

fujifilm_fujix_x100_x00t_T_photography_street_portrait_retro_old_leica_new_silver_black_viewfinder_lcd_3_24mp_buy_sellsat_al_3_year_warranty_üç_yıl_garantili_sat_al_Satınal_fotografium_com_6

Fujifilm bu seride beklenen hareketli LCD ekranı hala kullanmamış olsa da X30 ile bunu gerçekleştirmesi iyi olmuşa benziyor. Ekstradan ağırlıklarından kurtulmuş X100 serisinde klasik 23mm f/2 lens kullanılması, 35mm formatında ideal bir değeri kullanıcısına sunarken 35mm lik bir odağa erişiyor. Bunu lens adaptörleri ile 28mm ye ya da 50mm f/2 lenslere ise çok basit şekilde dönüştürebiliyorsunuz.

fujifilm_fujix_x100_x00t_T_photography_street_portrait_retro_old_leica_new_silver_black_viewfinder_lcd_3_24mp_buy_sellsat_al_3_year_warranty_üç_yıl_garantili_sat_al_Satınal_fotografium_com_2

Şu an için Türkiye çıkış fiyatı bilinmese de Amerika fiyatlarına birebir yaklaştığını düşünürsek ortalama 2900.00TL olarak bekleniyor.

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x