Nikon 24mm f/1.8G ED İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Nikon 24mm f/1.8G ED lens fiyatı ve özellikleri itibariyle manzaralar, mimari çekimler, ayrıntılı sokak fotoğrafçılığı ve iç mekanlar için çok uygun bir lenstir. Geniş kullanım alanına sahip f/1.8 ana objektif serisini yepyeni AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED ile genişletti.

satin-alma

Profesyonel kardeşinden daha hafif ve daha kompakt olan bu hızlı FX formatlı objektif, dinamik ve etkileyici görüntüleri kolaylıkla yakalamamızı sağlıyor. Nikon’un piyasaya yeni sürdüğü 20mm ve 28mm objektifler arasındaki boşluğu mükemmel bir şekilde dolduran bu yeni 24 mm, Nikon’un f1.8 serisini çok daha eksiksiz bir hale getiriyor.

Nikon 24MM F/1.8G ED Lens Teknik Özellikleri
Odak uzaklığı24 mm
Maksimum diyaframf/1,8
Minimum diyaframf/16
Objektif yapısı9 grupta 12 eleman (2 ED cam elemanı, 2 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal Kaplamalı objektif elemanları)
Görüş açısıNikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 84°. Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 61°
Minimum netleme mesafesiOdak düzleminden 0,23 m mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı0,20x
Diyafram bıçağı sayısı7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu72 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma)Yakl. 77,5 × 83,0 mm
AğırlıkYakl. 355 g
Verilen aksesuarlarLC-72 72 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-76 Parasoley, CL-1015 Objektif Kılıfı

Etkileyici Görüntüler

Yüksek Çözünürlüklü D-SLR’lar ile harika bir uyuma sahip olan Nikon’un yeni 24mm f/1.8G objektifi olağanüstü durağan görüntüler ve video elde etmenizi sağlar. Hızlı f/1.8 diyafram sığ alan derinliği, düzgün ışık noktaları, net düşük ışık görüntüleri ve parlak bir vizör görüntüsüne olanak sağlar. Yalnızca 0,23 m’lik netleme mesafesi daha fazla çok yönlülük ve yaratıcılıkta özgürlük sunar. Kompakt ve hafif tasarım, bu ultra geniş açılı objektifi harika bir yol arkadaşı yapar.

Nikon 24mm f/1.8G ED

Nikon 24mm f/1.8G ED

 

Nikon 24mm f/1.8G ED

Nikon 24mm f/1.8G ED

 

Nikon 24mm f/1.8G ED

Nikon 24mm f/1.8G ED

Kenar Netlik Kaybı Minimum Düzeyde

Yeni NIKKOR 24 mm çerçeve genelinde üstün netlik ve kontrast sağlar. Optik yapı olarak dokuz grupta 12 eleman içerir. İki ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı, iki asferik objektif elemanı ve Nikon’un Nano Kristal kaplaması görüntülerin net ve göz alıcı olmasını sağlar. Dağılma ve geniş açılı objektiflerin kenarlarında meydana gelen ışık düşmesi veya keskinlik kaybı gibi sık karşılaşılan olası hatalar Nikon 24mm f/1.8‘de minimuma iner.

Nikon 24mm f/1.8G ED

Nikon 24mm f/1.8G ED

Hızlı 24 mm Ana Objektif: Ultra geniş 24 mm odak uzaklığına sahip FX biçimli objektif (Nikon DX biçimli bir tek lensli refleks ile kullanıldığında 36 mm). Manzaralar, mimari yapılar, iç mekanlar, sokak manzaralarının yanı sıra film çekimi için de idealdir.

Parlak f/1,8 Diyafram: Sığ alan derinliği ve pürüzsüz bokeh olanağıyla, kendine has tarzda görüntüler çekmenizi sağlar. Daha iyi deklanşör hızları ile çekim yapma esnekliğinden yararlanıp düşük ışıkta net kareler elde etmekle kalmayın, parlak bir vizör görüntüsünün de keyfini çıkarın.

Kompakt ve Hafif: Son derece taşınabilir olan yapısı, bu objektifi rahatça taşınabilir hale getirir ve harika bir yol arkadaşı yapar.

Yüksek Çözünürlüklü Görüntüler: Yüksek çözünürlüklü D-SLR’ler için mükemmel olan bu objektif, çerçeve genelinde üstün netlik ve kontrast ortaya çıkarır. Optik tasarım göz alıcı görüntüler ve filmler elde etmenizi sağlar.

Üstün Optik Performans: İki ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı ve iki asferik objektif elemanı, görüntülerin net ve göz alıcı olmasını sağlar. Dağılma iyi kontrol edilir. Sapma ve renk dağılımının birçok biçimi etkin bir biçimde olabilecek en alt düzeye indirilir.

Nano Kristal Kaplama: Daha iyi görüntü kalitesi için, ters ışık koşullarında bile gölgelenme ve parlamayı azaltır.

Sessiz Dalga Motoru (SWM): Sessiz ve hassas bir otomatik netleme için.

Minimum Netleme Mesafesi: 0,23 m. Kolayca yaklaşın ve konularınızın çerçeveyi doldurmasını sağlayın.

lens-fotograflari

youtube-abone

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x