Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR Lens İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR lens fiyatı ve özellikleri itibariyle en kaliteli çok yönlü lenslerden biridir. Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma ( VR) özelliğinin eklenmesiyle yepyeni optik bir yapı ve daha sağlam bir gövde ile bu ünlü objektif karşımıza çıkıyor. Nikon’un, hızlı zoom objektiflerinden oluşan “mükemmel üçlüsünü” yepyeni Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR le güncelliyor. Nikkor serisinin en yaygın olarak kullanılan profesyonel zoom objektifi, tamamen revize dilmesinin ardından artık daha hızlı, daha güçlü ve daha stabil.

satin-alma

2007’de Nikon D3 ile birlikte sunulan ve hala yaygın olarak kullanılan 24-70mm f/2.8 beğenilse de bu objektifin yeni sürümü, performansı ayrı bir seviyeye taşıyor. Yeni optik tasarımda asferik bir ED cam elemanı bulunuyor; bu tüm NIKKOR objektifleri arasında bir ilk. Renk sapmaları ile mücadele etmek için geliştirilen bu yeni eleman, ışık haresini azaltıyor ve kenarlardaki görüntü bozulmalarını minimuma indiriyor.

Odak uzaklığı24-70 mm
Maksimum diyaframf/2,8
Minimum diyaframf/22
Objektif yapısı16 grupta 20 eleman (2 ED cam elemanı, 1 asferik ED cam elemanı, 3 asferik objektif elemanı ve 1 HRI objektif elemanı; Nano Kristal Kaplamalı ve flor kaplamalı objektif elemanları)
Görüş açısıNikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 84°-34°20'. Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 61°-22°50'
Minimum netleme mesafesi35-50 mm odak uzaklığı: Odak düzleminden 0,38 m (1,2 ft). 24, 28, 70 mm odak uzaklıkları: Odak düzleminden 0,41 m (1,3 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı0,28x
Diyafram bıçağı sayısı9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu82 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma)Yakl. 88,0 × 154,5 mm
AğırlıkYakl. 1070 g
Verilen aksesuarlarLC-82 82 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, HB-74 Parasoley, LF-4 Arka Objektif Kapağı, CL-M3 Yarı yumuşak Çanta

nikon-24-70mm-inceleme

Yepyeni VR sistemi, makine sarsıntısını en aza indirger ve dört duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanır. Ayrıca Nikon’un özel Sessiz Dalga Motoru(SWM) teknolojisi sayesinde AF geliştirilmiş ve 24-70mm f/2.8G’de kullanılan SWM teknolojisinden 1.5 kat daha hassas pozlamalar sağlayan elektromanyetik diyafram eklenerek mekanik mandal mekanizmaları ile oluşacak titreşimde azaltılmıştır.

Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR

Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR

Nikon’un güçlü Titreşim Azaltma (VR) özelliği ve yepyeni optik yapı, NIKKOR serisinin en popüler profesyonel objektifi olan bu çalışma canavarına hayat veriyor. VR etkileyici dört duraklama avantajı sunarak makine sarsıntısından kaynaklanabilecek bulanıklığın etkili bir şekilde en aza indirilmesini sağlar. Nikon’a özel Sessiz Dalga Motoru daha hızlı AF performansı sunar. Daha güçlü yapıya ek olarak, ön ve arka objektif elemanlarında bulunan flor kaplama; suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar.

Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR

Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR

Profesyonel f/2.8 Standart Zoom: 24-70 mm odak uzaklığı aralığı (DX biçimli eşdeğeri: 36-105 mm). Ne çekerseniz çekin, geniş açıdan orta telefoto zoom’a uzanan bu objektifi kullanabilirsiniz.

Hızlı f/2,8 Diyafram: Olağanüstü düşük ışık performansına ve tüm zoom aralığında tutarlı pozlamaya olanak tanır.

Titreşim Azaltma (VR): Makine sarsıntısını minimum düzeye indirir ve dört duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanızı sağlar. ¹

Üstün Performans: Bu objektif çerçeve genelinde olağanüstü netlik ve kontrast sağlar. Optik tasarım renk bozulmasını ve renk sapmasını etkin bir şekilde azaltır ve zoom aralığı genelinde dağılmayı kontrol eder.

Gelişmiş Optik Yapı: Yeni geliştirilmiş bir asferik ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanının yanı sıra üç asferik objektif elemanı, iki ED cam elemanı ve bir Yüksek Kırılma İndeksi (HRI) elemanı içerir.

Nano Kristal Kaplama: Daha iyi görüntü kalitesi için gölgelenme ve parlamayı azaltır.

Elektromanyetik Diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında daha tutarlı ve hassas pozlamalar sağlar.

Sessiz Dalga Motoru (SWM): Sorunsuz manuel ayarlama ile ultra hızlı, ultra sessiz otomatik netleme performansı.

Dayanıklı ve Güvenilir: Kolay etkilenmeyen ve dayanıklı yapı, yoğun ve zorlu profesyonel kullanım için oluşturulmuştur.

Flor Kaplama: Görüntü kalitesinden ödün vermeden suya, toza, toprağa karşı etkin koruma sağlar. Kaplama işlemi objektifin ön ve arka elemanları üzerindeki koruyucu cama uygulanır, böylece camı yüzeye zarar vermeden temizlemek daha kolay hale gelir.

  • Önceki versiyon olan Nikon 24-70mm f/2.8’i incelemek için TIKLAYIN.

lens-fotograflari

youtube-abone

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x