Yeni 360 Derece Aksiyon Kamerası Nikon KeyMission 360

0 Shares

Her geçen gün sanal gerçeklik ile birlikte gelişmekte olan 360 derecelik görüntü alabilme özelliğine sahip kameralar üretilmeye devam edilmekte. Fotoğrafçılık sektöründe lider konumda olan markalardan en bilineni olan Nikon bu ihtiyaca fotoğraf sektöründeki kalitesi ve tecrübesini de katarak cevap vermeye başladı.

Vegas’ta CES 2016’da tanıttığı ürünler arasında en ilgi çekicisi Nikon KeyMission 360 kamera oldu. Birbirine ters çift fisheye lensle birlikte 360×360 video ve fotoğraf çekebilen aksiyon kamerasının özelliklerini birlikte inceleyelim.

nikonkeymission360head

360×360 4K video çekim kalitesine sahip olan Nikon KeyMission 360 şuan piyasadaki 360 video çekebilen kameralardan en küçüğü. Kodak Pixpro 4K versiyon tek lensle 180 derecelik görüş açısına sahip iken Nikon Pixpro yapısına benzeyen tarı ile çift lensi ile 360 derecelik görüntüleme alanına sahip.

Aksiyon kamerası olarak üretilen ve 360 çekim özelliği bulunan kamerada dijital olarak titreşim önleyici özelliği de bulunmakta. 30 metreye kadar suya dayanıklı, darbe ve toza, yüksek soğuk ve sıcaklığa karşıda dayanabilme özelliği bulunmakta. GoPro Hero4

Kamera gövdesinde herhangi bir ekran bulunmamakta. Bu sebeple görüntüleme ve ayar işlemlerini kablosuz bağlantı özellikleri olan NFC, Wi-Fi ve Bluetooth ile kablosuz bağlanarak yapabiliyoruz.

nikon-360

 

Youtube ve Facebook video player olarak artık 360 görüntüleme imkanı sağlamakta. 360 Youtube videoları çekebilmek artık gün geçtikçe kol kolaylaşmaya başladı. Nikon KeyMission 360 ile tek seferde Youtube ve Facebook 360 video formatına uygun çekim yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. KeyMission 360 ile çekilen 360 video örnekleri aşağıda bulunmakta.

Detaylı incelemesi ve Sample görüntüler çok yakında sizlerle.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5gWotP4MDLM

 

https://www.youtube.com/watch?v=39GOmcVvKg0

 

https://www.youtube.com/watch?v=coUYGhIz8Z8

 

 

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
selimsah

Ricoh Theta S i beklerken birde bu çıktı şimdi :/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x