Connect with us

Ekipman

Yeni 360 Derece Aksiyon Kamerası Nikon KeyMission 360

Her geçen gün sanal gerçeklik ile birlikte gelişmekte olan 360 derecelik görüntü alabilme özelliğine sahip kameralar üretilmeye devam edilmekte. Fotoğrafçılık sektöründe lider konumda olan markalardan en bilineni olan Nikon bu ihtiyaca fotoğraf sektöründeki kalitesi ve tecrübesini de katarak cevap vermeye başladı.

Vegas’ta CES 2016’da tanıttığı ürünler arasında en ilgi çekicisi Nikon KeyMission 360 kamera oldu. Birbirine ters çift fisheye lensle birlikte 360×360 video ve fotoğraf çekebilen aksiyon kamerasının özelliklerini birlikte inceleyelim.

nikonkeymission360head

360×360 4K video çekim kalitesine sahip olan Nikon KeyMission 360 şuan piyasadaki 360 video çekebilen kameralardan en küçüğü. Kodak Pixpro 4K versiyon tek lensle 180 derecelik görüş açısına sahip iken Nikon Pixpro yapısına benzeyen tarı ile çift lensi ile 360 derecelik görüntüleme alanına sahip.

Aksiyon kamerası olarak üretilen ve 360 çekim özelliği bulunan kamerada dijital olarak titreşim önleyici özelliği de bulunmakta. 30 metreye kadar suya dayanıklı, darbe ve toza, yüksek soğuk ve sıcaklığa karşıda dayanabilme özelliği bulunmakta. GoPro Hero4

Kamera gövdesinde herhangi bir ekran bulunmamakta. Bu sebeple görüntüleme ve ayar işlemlerini kablosuz bağlantı özellikleri olan NFC, Wi-Fi ve Bluetooth ile kablosuz bağlanarak yapabiliyoruz.

nikon-360

Youtube ve Facebook video player olarak artık 360 görüntüleme imkanı sağlamakta. 360 Youtube videoları çekebilmek artık gün geçtikçe kol kolaylaşmaya başladı. Nikon KeyMission 360 ile tek seferde Youtube ve Facebook 360 video formatına uygun çekim yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. KeyMission 360 ile çekilen 360 video örnekleri aşağıda bulunmakta.

Detaylı incelemesi ve Sample görüntüler çok yakında sizlerle.

https://www.youtube.com/watch?v=5gWotP4MDLM

https://www.youtube.com/watch?v=39GOmcVvKg0

https://www.youtube.com/watch?v=coUYGhIz8Z8

Continue Reading

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

1 Comment
avatar
Fotoğraf Dosyaları
 
 
 
 
 
Video ve Ses Dosyaları
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
selimsah Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeni Yorumlar En Eski Yorumlar
Bildir
selimsah
Misafir
selimsah

Ricoh Theta S i beklerken birde bu çıktı şimdi :/

More in Ekipman

To Top