Tarzınızı Seçin: Redier

0 Shares

Fotoğraf makinesi alırken ilk izlenim her zaman için önemlidir. Bir fotoğraf makinesinde aradığımız ilk özellik şekildir. DSLR modellerde ya da aynasız fotoğraf makinelerinde gövde yapısı, sağlamlık ön izlenimi verir. Tabiki bir fotoğraf makinesinde aradığımız sağlamlığın yanı sıra dış görünümdeki çekicilik de önemli. Artık DSLR modelleri dâhil aynasız fotoğraf makinelerinin hatta kompakt makinelerin çoğu retro görünüme sahip olarak fotoğraf severlere sunuluyor. Bu tüm kullanıcıların dikkatini çekerken eski fotoğraf makinelerin sağlamlık ve dış görünüşteki retro havanın fotoğraf makinelerine olan ilginin artmasını desteklediği görülüyor. Tabi ki DSLR modeller pazardaki yerini kaybetmese de dış görünüş olarak sağlamlık izlenimi verirken amatör kullanıcı ya da hobi amaçlı fotoğraf makinesi alanlar için dikkatleri çok fazla çekemiyor olması bu makinelerle kullanılan aksesuarlarda olan değişikliklere ön ayak oluyor. El yapımı aksesuarlar, retro tasarım çantalar, ve tabiî ki retro fotoğraf makinesi askıları.

1

İnternet biliyorsunuz ki çok geniş bir platform. Redier’i ilk keşfedişim bundan bir buçuk yıl öncesine dayanıyor.  Şimdilerde değişikliğe gitseler de özünden bir şey yitirmeyen bir firma. İlk izlenimim çok olumluydu. Sade tasarım web siteleri, oldukça şık tasarlanmış fotoğraf makinesi askıları renkleriyle adeta cezp ediciydi ki hala öyleler. Yaptıkları işi severek ve işe saygı duyarak yaptıkları sitelerinde ve ürünlerinde gösterdikler özenden belli oluyor. Geçmiş dönemde aynasız makineler çok fazla yer kaplamadığı için DSLR fotoğraf makineleri için ürettikleri kalın askılarla ön plana çıkıyorlardı. Siteyi incelemem yaklaşık 1 gün içerisinde oldu ve ertesi gün içlerinden birisini almak istedim. Kendilerini aramak yerine mail atmayı tercih etmiştim.

2

“Merhabalar. Öncelikle yaptığınız iş çok başarılı onu belirtmek isterim. Sitenizi ve blog2unuzu inceledim. Sadece ve çok şık. Ürünleriniz için ise söyleyebilecek sözüm yok buradan mükemmel görünüyorlar.  Bahsettiğiniz el yapımı ve özel renkli deri ve kumaşlardan oluşan çok hoş ürünler. Tebrik ederim.

Size naçizane bir önerim var. Projelerinizde var mı bilmiyorum ama aynasız fotoğraf makineleri için de askı üretmek iyi olacaktır. Gelişen fotoğraf pazarında aynasızların yeri çok önemli yer kaplıyor.

Tekrar teşekkür ve tebrik ederim”

3

Bu sözlerimden sonra bana dönmeleri geç olmadı ve önerilerinizi dikkate alıyoruz ve bizim de aynasız makineler için projelerimiz mevcut. Gelecek dönemde ilk bu yönde birkaç ürün çıkartacağız bizi takip etmeyi unutmayın dedikten sonra sonuna da güzel bir hediye ile cevap verdiler.

“Hediyeniz adresinize kargolanmıştır”

Sonuç olarak.

Çok ilgili olduklarını söylemeliyim. Ürünler mükemmel, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sağlamlığının yanı sıra renkler, kullanılan malzeme, ergonomiklik bence fotoğraf çekerken artı. Dikkat çekiyor mu yolda yürürken derseniz, tabi ki çekiyor ama genelde insanlar beğenilerini iletiyorlar.

Ne kadar gerekli askı kayışı ben hiç kullanmıyorum bile-ya da hiç dikkat etmem.

Bunun cevabı çok zor değil. Araba alıyorsanız jantları sağlam ve iyi görünsün isteriz, bayanlar çanta alırken markaların sunduklarından faydalanmayı isterler, ya da en basitinden gün içerisinde kullandığımız aksesuarlar, atkı, eldiven, saat, şapka, vs gibi ürünleri düşünmek gerek.

Doğruyu söylemek gerekirse daha hoş bir görüntüye sahip bir cihaz kullanmak ve retro fotoğraf makinesine bir aksesuar almak gibi bir şey bu.

 

Ürünlerin detaylı açıklamalarını sitemizde de görebilir ve inceleyebilirsiniz.  REDIER

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x