Sony’den Amiral Gemisi Sony A9 Güncellemesi | Mine Kasapoğlu

0 Shares

Ödüllü Sony α9, ücretsiz bir indirme olan v5.0 cihaz yazılımının çıkmasının ardından 20’nin üzerinde yeni özellik ve mevcut özellikler için önemli güncellemelerle yeniden doğdu.

Yapay Zeka Destekli Otomatik Netleme

Daha önce de çok beğenilen otomatik netleme, görülmemiş bir doğrulukla hızlı ve hassas takipli netleme için Yapay Zeka (AI) Destekli Gerçek Zamanlı AF Takibi sunacak şekilde yeniden tasarlandı.

Gerçek Zamanlı AF Takibi, yine güncelleme ile eklenen Gerçek Zamanlı Eye AF ile birlikte çalışıyor. Sony’nin sınıfının en iyisi Eye AF teknolojisinin son yeniliği Gerçek Zamanlı Eye AF de AI destekli nesne tanıma kullanıyor ve nesnenin gözlerine kilitlenme ve netlemeyi koruma açısından görülmemiş bir hız ve performans seviyesi sunuyor. Ayrıca Gerçek Zamanlı Eye AF için, artık özel tuşla etkinleştirmeye gerek yok, deklanşör bırakma düğmesine yarım basıldığında otomatik olarak tetikleniyor.

Sahada

Profesyonel spor fotoğrafçısı Mine Kasapoğlu, kısa süre önce v5.0 cihaz yazılımını test etti ve favori fotoğraf makinesindeki iyileştirmeler onu çok şaşırttı.

[aesop_video src=”youtube” id=”rBQ3pVZIdbg” align=”center” disable_for_mobile=”off” loop=”on” controls=”on” mute=”off” autoplay=”on” viewstart=”on” viewend=”on” revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]

İncelikli Kontrol Özellikleri

Kadranım özelliği, özel işlev atamaları sağlıyor

Artık ön/arka kadranlara ve kontrol tekerleğine özel işlevler atanabiliyor ve özel bir düğme basılı tutulduğunda sık kullanılan işlevlere çabucak erişilebiliyor. Ayrıca atamalar, özel bir düğmeyle açılıp kapatılabiliyor.

Daha Kolay Özel Düğme ve İşlev Menüsü Ayarları

Atama amacıyla hangi düğmenin seçildiğinin daha kolay görülmesi için, özel düğme ayar ekranına seçilen kontrolleri gösteren resimler eklendi. İşlev menüsü ayarları da kolaylaştırıldı.

Görüntü Kalitesi

Güncellenen cihaz yazılımı, Full Frame sensörün kapasitesini en üst düzeye çıkaran, büyük ölçüde iyileştirilmiş görüntü işleme sunuyor. Fotoğraf makinesi; daha akıcı, daha doğal tonlamalar ve daha iyi otomatik beyaz dengesi sonuçları için ışıktaki ufak değişiklikleri artık daha doğru üretiyor.

Mobil Uygulamalar

Imaging Edge Mobile, ocak ayında PlayMemories Mobile uygulamasının yeni versiyonu olarak duyurulduktan sonra Transfer & Tagging eklentisiyle birlikte, yeni cihaz yazılımını tamamlamak üzere sunuldu.

Imaging Edge Mobile, çekim sırasında görüntülerin fotoğraf makinesinden doğrudan bağlı bir mobil cihaza aktarılmasını sağlıyor. Görüntüler, kullanıcıların içerikleri telefonlarından doğrudan sosyal medya platformlarında kolayca paylaşabilmesini sağlayan, yeni “Akıllı telefona otomatik arka plan aktarımı” işlevi kullanılarak aktarılabiliyor. Mobil uygulama, 4K video aktarımını da destekliyor ve uzaktan kumanda işlevi de sunuyor.

Transfer & Tagging eklentisi*, kullanıcıların dikkatlerini çekimden ayırmak zorunda kalmadan, fotoğraf makinesinin FTP arka plan aktarımı üzerinden içeriklerini mobil cihazlarına aktarmasını sağlayarak anında teslimli iş akışları sağlıyor. Ayrıca fotoğrafçılar ve diğer ekip üyeleri arasında iletişimi ve genel iş akışını kolaylaştırmak için sesli metin ve altyazı girişi de sunuyor. Altyazı Sözlüğünü birden çok cihaz arasında senkronize etmenizi sağlayan, çevrimiçi bir işlev de bulunuyor.
*Sunulan ülkeler: ABD/Kanada/Birleşik Krallık/Fransa/Almanya/Hong Kong/Çin/Avustralya/Japonya. Bu uygulamanın kullanılması için kullanıcı kaydı gerekir.

Daha İyi Kullanılabilirlik ve İş Akışı

5.0 sürümü cihaz yazılımı ile, a9’a müşteri tarafından talep edilen birçok özellik de ekleniyor:
• Daha iyi dokunmatik yüzey özelliği
• Gelişmiş çift kart işlevi
• RAW + JPEG formatında JPEG Kalitesi ayarlanabiliyor
• Monitör kapatma işlevi doğrudan ekran düğmesinden seçilebiliyor
• Kesintisiz çekimler gruplar halinde görüntülenebiliyor

Kullanılabilirlik İyileştirmeleri

• Kontrast AF noktaları, 25’ten 425’e yükseltildi
• Kesintisiz çekim, f/16’ya varan diyafram açıklığıyla çalışıyor ve f/11’de büyük ölçüde iyileştirildi

Yeni cihaz yazılımı ve yazılım uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Sony Destek Sayfası’nı ziyaret edin.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/cameras-camcorders-digital-cameras/articles/00225695

Daha fazla beklemeyin! Sony α9’u satın alın ve herhangi bir Full Frame dijital fotoğraf makinesi ile takasta 300 € bonus kazanın.

Sadece 1 Mayıs 2019 ile 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılan alışverişlerde geçerlidir. Şartlar ve koşullar geçerlidir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın:

https://www.sony.com.tr/cashback

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x