Sony’den A7 Serisine Dördüncü Üye: Sony A7II

0 Shares

9

SONY A7II modelinin varlığını Japonya’da ilan etti. A7 serisinin dördüncü üyesi olan Sony A7II’de  detaylı değişiklikler var. Bunlardan en önemlilerini sıralayalım.

6

 

1)      5 Eksen Stabilizasyon

Eski sistemden farklı oalrak 5 eksenli imaj sabitleme sistemine sahip Sony A7II yaklaşık 5 stop avantaj sağlıyor. Sony A7’lerin tümünde görüntü sabitleme sistemi gövdede yer aldığını biliyoruz. Sony, A7II ile bu sistemin daha da gelişmesini sağlamış. Live View’deyken de kontrol edilebilir bir sisteme sahip.

7

2)      Hibrit-Hybrid AF

Sony A7’den %30 daha hızlı olduğu söylenen yeni hibrit af sistemi konuyu daha hızlı takip edebilmek ve video çekiminde daha rahat netleyebilmek için gerekli olduğunu düşündüğümüz sistemlerin başında geliyordu. “Yavaş” ön yargısını ortadan kaldıracağa benzeyen bu sistem A7II’nin en öneli özelliklerinden olacak gibi görünüyor.

8

 

3)      Gövdede yer alan küçük dokunuşlar.

Sony A7 serisinin dördüncü üyesinde ufak tefek gövde değişiklikleri var. Bunlardan birisi daha etkin deklanşör butonu. Biraz daha üste konumlandırılmış olan yapısıyla daha rahat kavrama imkanı veren grip bölümüyle birlikte fotoğraf çekmek daha da zevkli hale geliyor. Daha rahat fotoğraf çekebileceğiniz gibi belirli tuşlarla olan bağlantınız da iyi konumda görünüyor.

 

Sony A7 serisini daha yakından incelemek için: LINK 

3 1 2

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x