Sony XQD Teknolojisiyle Tanışın

0 Shares

Fotoğraf tutkunları ve profesyonel fotoğraçıların ilgisini çekecek olan bu yeni teknolojiyi Sony, XQD hafıza kartları ile bizlere tanıttı. Bu hafıza kartları yüksek işlem hızına sahip olmakla birlikte görüntü işlemeyi daha çabuk bir şekilde gerçekleştirme imkani sağlıyor.

XQD hafıza kartları sayesinde-XQD destekli cihazlarda- kullanıcılar RAW olarak sürekli cekim modunda 100 adet fotograf cekebilmektedir. bu hızın yanında XQD kartlar yüksek hızının yanında verilerinizi de güvenli bir şekilde saklamanizi sağlar. Bu yüzden kullanıcı dostu olarak nitelendirilirler.

Sony Electronics Yöneticisi, Vivano Cantu sunu soyluyor “profesyonel kullanıcılar kaliteyi elden birakmak istemiyorlar ancak çoğu zaman da devasa boyutta RAW formatlı fotoğraflarla uğrasmak zorunda  kalıyorlar. Hafıza kartları suana kadar bu koşullara cevap verecek ürünler çıkardılar ancak bu yeni XQD hafıza kartları fotoğraf camiasinda yeni bir çığır açmak üzere tasarlandı. Gerek hız gerekse de performans anlamında tüm gözleri üzerinde toplayacaktır.

Bu kartlar, XQD hafıza kartlarının özelliklerini temel alıyorlar ve bunlar yetkili merciiler tarafindan kabul görmüş ve aynı zaman “açık formatlı” olarak lisans vermistir. XQD yuksek hızlı hafıza kartlarının Nikon’un yeni tanıttığı fotograf makinesi Nikon D4  ile kullanıldığında sürekli çekim modunda 100 kareye ulaşabildiği ortaya konmuştur.

Sony XQD kartlar, surekli çekim modunda tutarlı sonuçlar vermekle birlikte çarpıcı veri aktarim hizi olarak 1Gbps/125MB/s (yazma ve okuma) olarak belirlenmistir.
*Bu sonuçlar Sony tarafından yapılan testler sonucu elde edilmiştir.

Sony, aynı zamanda bu kartlardan alınan verimi doruklara ulaştırabilmek için USB 2.0/3.0 destekli XQD kart okuyucuyu da piyasaya sürüyor (model MRW-E80). Ayrıca XQD ExpressCard adaptörü(QDA-EX1) ExpressCard 34 kart yuvasina sahip bilgisayarlar icin de kullanıcılara sunulacaktır.

[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=kLrYL2DEWVc”]

Daha fazla bilgi için;
www.sony.net/Products/memorycard/en_us/xqd/index.html

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments

[…] önceki yazılarımızda XQD kartları, yazma hızlarının belki de fotoğrafçılığı ne kadar değiştirebileceğini […]

Spar

fiyatı nasıl acaba? güzel bir ürüne benziyor

Cengizhan Atalay

Fiyatından endişeliyim

3
0
Would love your thoughts, please comment.x