Connect with us

Haberler

Sony Full Frame Satışlarında ABD’de Nikon’u Geçti

Sony, NPD Group‘un Ocak ve Şubat verilerini baz alarak sitesinde yer verdiği haberde, Amerika pazarındaki full frame satışlarında Nikon‘u geride bırakarak, Canon‘un hemen ardından ikinci sıraya yerleşti. Sony yaptığı açıklamada, son dönemdeki satış rekorlarının ve artarak devam eden gelişimin bu sıçramayı yarattığını belirtti.

NPD’nin verilerine göre özellikle bu yıl fotoğraf makinesi ve lens satışlarında bir artış söz konusu. Aynı veriler Sony’nin %23 gibi bir büyüme kaydettiğini de gösteriyor. Bu büyümenin başlıca nedeni Sony A7R II ve Sony A7S II gibi iki muhteşem full frame fotoğraf makinesinin popülaritesi. Bu iki model çıktığından bu yana neredeyse her kesimden büyük övgü aldı ve an itibariyle DxOMark verilerine göre, sensör kalitesi sıralamasında Sony A7R II birinci konumda bulunuyor.

PND – Sony Grafiği

Ayrıca ABD genelindeki full frame pazarında, Sony’nin pazara etkisi + %5 olarak görülüyor. Sony olmasaydı, full-frame pazarındaki genel satış oranında %2’lik bir düşüş olacağı görülüyor.

Continue Reading

Fotografium'un dijital içerik sorumlusu. Front-end öğrenmeye başlamış tasarımcı. Beşiktaşlı. Marmara Üniversitesi İngilizce Tercümanlık mezunu.

3 Comments

Kimler Neler Demiş?

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeni Yorumlar | En Eski Yorumlar

More in Haberler

To Top