Sony Drone Üretmeye Başlıyor

0 Shares

 

 

sonydrone

Sony Dron Üretimine Başlıyor.

 

Sony Dron’mu üretmeye başladı?

Drone üreticileri her geçen gün ”devrim” niteliğinde birçok projesini Kickstarter üzerinden yayınlamaktalar.

En bilineni ise  GoPro‘nun kendi kamerası ile birlikte başlatmayı planladığı ve önümüzdeki senelerde karşımıza çıkma ihtimali olan Dron’u. Şimdi Sony’den de böyle bir Drone çalışması bekleniyor. Şirketin Mobil bölümü bu konuyla ilgili planlarını açıkladı.

 

Buna göre Sony Mobile  ”Aerosense” adında ortak bir girişim başlatmak için ZMP adlı saygın bir şirket ile işbirliği yapmakta. Bu işbirliğinde Sony Kamera ve sensör teknoloji altyapısını kullanırken ZMP‘de robotik sistemlerle ilgili deneyimini bir araya getiriyor.

 

Sony-Drone-Dji

Sony Drone mu üretiyor? Sony Sensörleri

 

Sony Aerosense kapsamında üretilmesi planlanan Dron‘un başlangıçta görüntüleme amaçlı kullanılmayacağını, ölçme, gözlem ve inceleme amaçlı kullanılacağını bildiriyor. Alanlarında uzman olan bu iki şirket ortaklığında üretilecek olan Dron’un tüketicilere sunulduğunda alınacak sonuçların, Sony sensör teknolojilerine güvenerek gayet kaliteli olacağını düşünüyoruz. Bu sayede Drone üreticisi DJİ için ciddi bir rakip potansiyelini taşıyan Aerosense tüketicilere daha fazla tercih hakkı sunuyor.

Drone satın almak için Fotografium.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x