Sony A7 II İlk İncelemesi

0 Shares

Sony A7 II Detaylı İncelemesi

 

Sony’ in Aynasız Full Frame ailesinin yeni bir üyesi A7 II. Aynasız kategorisinde Full Frame ve APSC sensör olarak büyük bir atılım yapan Sony yeni modelleri ve ekstra kattığı özellikleri ile fotoğraf dünyasında çok hızlı bir şekilde, emin adımlar ile devam ediyor. A7, A7R ve 4K video çekebilme özelliğine sahip olan A7S’ ten sonra A7 II’ yi de duyurdu. Şubat ayı içerisinde ülkemize girişi planlanan A7 II’ nin A7’ den birkaç farklı özelliği bulunmakta. Yeni özelliklere göz atacak olursak;

2

* Gövdeye sabitlenmiş olarak 5 eksenli stabilizasyon sayesinde fotoğraflar 5 stop değerine kadar avantaj sağlamaktadır. OSS olmayan lensler ile kullanımda zorluk çekilen anlarda inanılmaz derecede işe yarayan yeni sistemli gövde stabilizasyonu, 1/100 enstantanenin altında bile titreşimsiz fotoğraflar çekmeye olanak vermektedir. (Aşağıdaki örnek fotoğraf 1/10 ile çekilmiştir)

 

 

 

 

 

a5be23b8da7573b447620c9f1d257de1

** Yeni Hibrit AF sistemi ile %30 oranında daha hızlı netleme imkanı. A7’ nin AF sisteminden memnun kalmayanlar için büyük bir çare olacak olan yeni AF sistemi A7 II’ nin en önemli özelliklerinden birisi olarak göze çarpıyor.

11

*** Gövde yapısı; yeni gövde tasarımı ve yapısı sayesinde sağlamlık en üst düzeye çekilmiş vaziyette. Body kalınlığı biraz daha arttırılmış gözüküyor ve gövdede el izi bırakma durumu mat yapısından dolayı artık bulunmuyor.

Makine üzerinde durulması gereken bir diğer konuda ISO başarımının A7 serisindeki gibi devam etmesi. 51.

200 ISO kapasiteli A7 II, gece çekimlerinde yarı yolda bırakmayan bir performans ile yoluna devam ediyor. Gece çekimleri dışında düşük ışık olan ortamlarda rahatlıkla kısık diyaframda güzel sonuçlar elde ederek yüksek bir performans alabiliyorsunuz. Hafifliği ile DSLR kullanıcılarının bile göz bebeği olan A7 II’ nin üzerine katarak ilerlediğini görebiliyoruz. Bir diğer özellik olarakta kolay erişilebilen tuş kombinasyonları diyebiliriz. Makinenin sağ tuş takımlarına ekstradan ISO tuşu atanmış ve kolayca tek hamlede iso artırımı oluşturulmak daha kolay hale gelmiş.

 

4

Sony A serisi Full Frame makinelerinin her birinin ayrı bir kimlikte olduğunu biliyoruz, A7 II’ ninde bu aileye güzel bir gelecek ile girdiğine emin olabiliriz. A7 II’ nin Fotografium ailesi (Özkan Günyeli) gözünden ilk fotoğraflar ;

IMG_3146 copy IMG_3202 copy IMG_3233 copy

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x