Sony A6000 İnceleme Videosu

0 Shares

Sony’nin en çok satan aynasız modeli A6000’i sizler için inceledik. Çıktığı günden beri dikkatleri çeken A6000 özellikle pratik bir makine arayanların tercihi olmuş durumda. Sony RX serisinden boyut olarak büyük ama A7 serisinden küçük olan Sony Alpha6000 APSC sensörlü bir makine. Lensi değişebilir ve E mount tüm lensleri kullanabileceğiniz model Giriş ve orta sınıf DSLR modellerle aynı sensör boyutunu kullanıyor.

Yaklaşık 350g ağırlığı ile cebinizde bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz A6000’in sabit odaklı prime lensleri de bir hayli küçük ve ergonomik. Çok küçük bir çantada üç dört lensle birlikte makineyi rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. İşte bu sebeplerden ötürü tercihler genel manada taşınabilirlik yönünde oluyor.

En önemli özelliklerinden biri taşınabilirlik dememize rağmen fotoğraf ve video performansının da mükemmel olduğunu söylemek gerek. Özellikle seri çekim ve AF hızı olarak rakiplerinin kat be kat üstünde yer alan modelin saniyede 12 kare fotoğraf çektiğini de belirtmek gerek.

Sonuç olarak Sony A6000 küçük bir fotoğraf makinesi almak ve performans olarak hem video hem de fotoğraf konusunda iyi sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi oluyor. Şimdi birlikte daha detaylıca inceleyelim.

Sony A6000 Test ve İncelemesi | Fotografium.Tv from Fotografium on Vimeo.

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

2 Comments
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmed

Videodan anlaşılan tek şey, anlatan kişinin saniyede 12 kare fotoğraf çekebilme özelliğine hayran kalmış olması. Kusura bakmayın bu videodan bu makina ile alakalı doğru dürüst bir fikir elde etmek kesinlikle mümkün değil. Fotoğraf çekiyosunuz, çektiğiniz fotoğrafların görüntüsü gerçek hayattaki görüntüsünden tamamen farklı, üstüne bu durumu çok iyi olarak nitelendiriyosunuz, sebep? OMD E M10 eskidi gibi bir cümle sarfettiniz, evet sony nin a6000 ini özellik olarak daha fazla, ama sizin çektiğiniz fotoğraflar ile yine sizin blogunuz da yayınlanan omd e m10 un fotoğraflarını getirseler, düşünmeden omd nin fotoğraflarını tercih ederim.

savi

Merhaba
Hocam bu makinanın yanında zoom lens olarak rakam düşükten yükseğe doğru hangi lensi önerirsiniz teşk

2
0
Would love your thoughts, please comment.x