Sony A5000 İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

         Sony yeni modeli A5000 ile önplana çıkacak gibi görünüyor. APS-C CMOS sensörü, yüksek hızlı AF sistemi ve saniyede 3.5fps fotoğraf çekim performansı gösteren Sony A5000, aynasız dijital modellerin DSLR fotoğraf makinelerine alternatif olacağını söyleyebiliriz. Sony A6000’ den sonra alternatif olarak önerebileceğimiz Sony A5000 Aynasız makineler kategorisinde uygun fiyatlı olarak ön plana çıkıyor. 16-50 kiti ile gelen A5000 bu lensle geniş açı, manzara ve portre fotoğrafları çekebiliyorsunuz.

Sony A5000 İncelemesi
Sony’ nin ön plana çıktığı Nex serisinden sonra “E” bayonet olarak üretilen A5000 giriş seviyesi ve uygun fiyatlı, bütçeyi bozmayan bir aynasız makinedir. LA-EA4 adaptörü ile kullanılabilen ve SAL lenslerini kabul edebilen bir yapıya sahip olan Sony A5000 taşınabilir yapısı ve hafifliği ile göze çarpıyor.
BIONZ X görüntü işlemcisi ile çığır açan Sony, kullanıcıya A5000 konusunda gerekli lens ve aparat kullanımı desteğini sağlıyor. Piyasadaki rakiplerine oranla daha uygun fiyat ve daha yüksek performans elde edilmesine neden olan Sony bu kategoride büyük bir ivme kazanmış bulunuyor. Önümüzdeki aylarda adından daha fazla söz ettirecek olan Sony’ nin çalışmaları hızla ilerliyor.
Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir aynasız makine olan A5000’ e Sony sonuna kadar arkasında.

Ürün Linki: İncelemek için tıklayınız

 

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x