Sigma 24mm f/1.4 ART

0 Shares

Sigma 24mm f/1.4 ART Lens İncelemesi ve Teknik Özellikleri

1

Sigma 24mm f/1.4 DG HSM ART İncelemesi

Sigma’dan geniş açı mükemmel bir lens. Portre fotoğraflardan sokak fotoğraflarına geniş açı manzara fotoğraflarından birçok farklı teknikte fotoğraf çekimine izin tanıyan mükemmel bir objektif. ART serisinin şimdilik son üyesi olan 24mm f1.4 ART Full frame uyumlu olması ve ART serisine özel optik elemanların kullanılması lensi ön plana çıakrırken daha önceki modellerde yaşadığı başarıyı ikiye katlayacağa benziyor.

3

Özellikle sokak ve portre fotoğrafçıları için farklı bir açı sunan Sigma 24mmf/1.4 ART özellikle 1.4 diyafram açıklığı ve 9 bıçaklı diyafram yapısına sahip olmasıyla ön planda yer almasını sağlamış. Düşük ışıklı ortamda mükemmel netleme AF performansına sahip lenste HSM – Hyper Sonic Motor kullanılmış.

APS-C sensörlü Canon cihazlarda 38,4mm gibi bir odak değerine ulaşırken Nikon ve Sony APS-C cihazlarda bu değer 36mm eşdeğere geliyor. Sigma 24mm f1.4 ART Lens teknik özellikleri incelendiğinde Sigma 24mm f1.4 ART lens karşılaştırma yapılırsa rakiplerinin çok daha önünde yer aldığı görülebilir.

 

Sigma USB Dock ile uyumlu olan model mikro kalibrasyon yapmanızda kolaylık sağlarken fotoğrafların daha doğru netlikte çekmenizi sağlıyor. Bunun haricinde dış yapı olarak incelendiğinde ART serisinin izleri görülebiliyor. 77mm filtre çapına sahip olan Sigma 24mm f/1.4 ART, nasıl bir ışık geçirgenliğine sahip olduğu hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Yaklaşık 650 g ağırlığı ile rtalama bir seviyede olan lens, el tutuşu konusunda kullanıcısını yormazken fotoğraf çekimi esnasında manuel ya da otomatik netleme konusunda da yardımcı oluyor.

2

 

FLD ve SLD lens optik elemanları ve düşük dağılım kaplamalar sayesinde yansımaların ve flare konusunda uzman olan ART serisinin yeni üyesi 24mm f1.4 ART canlı renkleri ve mükemmel keskinliğine doğru kontrast değerlerini de eklemeyi başarıyor.

 

 

 

Sigma 24mm f/1.4 DG HSM ART Teknik Özellikleri

Performans
Fokal uzaklık24mm
DiyaframMaximum: f/1.4
Minimum: f/16
Lens MountCanon EF, Nikon F, Sony A
Format Uyumluluğu35mm Film / Full-Frame Digital Sensor
(APS-C)
Görüş açısı84,1°
Minimum Netleme mesafesi9.84″ (25 cm)
Büyütme1:5,3
Eleman/Grup15/11
Diyafram Bıçakları9
Genel
Görüntü SabitleyiciYok
OtofokusEvet
Tripod BağlantısıYok
Fiziksel özellikler
Filte Çapı77 mm
Boyutlar85mmx90.2mm/ 3.3inx3.6 in
Ağırlık665g / 23.5oz.
Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x