Sadece Halı Fotoğrafı Çekerek 500.000 Takipçiye Ulaşan Baba

0 Shares

Evet! Yanlış duymadınız. Amerikan vatandaşı Bill Young sadece halı fotoğrafları bulunan instagram hesabında tam 500.000 takipçiye ulaştı. Bill Young yaşamak için seyahat eden ve sürekli yeni otellerde konaklamak durumunda kalan uluslararası bir pilot. Tabii işi sebebiyle yüzlerce farklı otelde kalan Bill biraz da can sıkıntısından mütevellit her gittiği otelin halı desenlerini fotoğraflayıp @myhotelcarpet adıyla açtığı instagram hesabına yüklemeye başladı.  İlk fotoğrafı, 27 Ağustos 2015’te @myhotelcarpet’teki Instagram hesabında yayınlandı.

2015 yılının Ağustos ayından beri halı fotoğrafları paylaşan Bill ancak 83 takipçi toplayabildi. Takipçi sayısına rağmen halı fotoğraflama işini kendi için bir tutkuya dönüştüren Bill sürekli fotoğraf yüklemeye devam etti.

25 Kasım’da Young’ın 19 yaşındaki kızı Jill babası için harika bir Noel fikri buldu. Jill bu yılın sonuna kadar babasının instagram hesabını viral hale getirmeye çalışacaktı. Bu fikrini uygulamaya koymak adına bir tweet attı ve tüm olay onun kontrolünden çıktı 🙂

Jill, attığı tweet sayesinde amacına ulaştı. Bir kaç gün içinde tweet 20.000 beğeni 8000 paylaşım aldı. Bu bağlamda Bill’in fotoğrafları internette yayılmaya başlayınca instagram hesabı, bir anda 83 takipçiden 25.000 takipçiye fırladı.

Beğenisi sayısı arttıkça Bill Young’ın instagram hesabının takipçi sayısı da artmaya başladı. Öyle ki Ellen Degeneeres Show  ve Jimmy Fallon gibi talk show yapan isimler de fotoğrafları programlarında kullanınca myhotelcarpet instagram hesabının takipçi sayısı 400-500 bin’e ulaştı.

Şuan myhotelcarpet instagram hesabının takipçi sayısı 580 bin ve artmaya devam ediyor. Siz de bu harika instagram sayfasını @myhotelcarpet adıyla instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

 

 

Ömer Faruk Yayla

Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu. Fotografium, dijital içerik üreticisi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x