Rode Rodelink Filmmaker

1 Shares

Rode RodeLink Filmmaker Kit

 

Avustralya’lı mikrofon üreticisi Rode’un, piyasaya çıktığı tarihten ihtibaren özellikle fiyat-performans olarak farklı bir yere konumlanan Rode RodeLink Filmmaker Kit ürününü inceliyoruz.

Rode Rodelink Filmmaker (1)

 

Genel Özellikler

RodeLink’i diğer rakiplerinden ayıran en önemli farkı bağlantı için radyo frekansı yerine Wireless sinyal kullanmasıdır. Bu sinyal teknik açıklamasında “128-bit şifrelemeli, Seri II 2.4 GHz dijital transmisyon” olarak belirtilmiş. Bu sayede Filmmaker 100 metrelik mesafede bile frekansları devamlı tarayarak en güçlü sinyal seviyesini seçen kablosuz bir mikrofon sistemidir.

Bu kit üç temel parçadan oluşmaktadır. Bunlar: RX-Alıcı, TX-Verici ve broadcast seviyesinde Rode Lavalier mikrofondur. Ayrıca kutu içeriğinde Lavalier mikrofonu vericiye takabilmek için gerekli olan Rode Micon 1 adaptör, alıcıyı kamera veya ses kaydediciye bağlamak için kullanacağınız 1/8 Mini TRS kablo, windshield/rüzgarlık ve diğer aksesuarlar yeralmaktadır.

Ürünün özelliklerine ek olarak söyleyebileceğimiz bir diğer farklı yanı ise, içerisine gizlenmiş olan L şeklindeki 2 adet anten ile rakiplerine göre daha kullanışlı hale getirilmiş olmasıdır.

Rode Rodelink Filmmaker (2)

Kullanım

Kullanım yönünden RodeLink’i diğerlerinden ayıran ilk özellik, kullanımının rakipleri arasında en kolay olan ürün olmasıdır.

RodeLink ile sadece dijital fotoğraf makinalarıyla değil, farklı adaptörler kullanarak çeşitli portatif kaydedicilere, ses kartınıza bağlayarak bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza kayıt yapabilirsiniz.

RodeLink’in alıcısı 8 vericiyi desteklemektedir. Yani alıcının üzerinden kanal değiştirerek 8 ayrı vericiye kadar ard arda geçiş yaparak birden fazla kullanıcıdan ses alabilirsiniz. Verici üzerindeki ekrandan vericinin, alıcı üzerindeki ekrandan ise (Oled) hem alıcı hem de seçili olan vericinin pil seviyesini, ayrıca seçili olan kanal bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Hem alıcı hem de verici AA kalem pil ile ve USB ile beslenebilmekte ve alıcıda 0, -10, -20, vericide ise 0,+10 ve +20 dB’lik 3 ayrı ses seviye ayarı bulunmaktadır.

Rode Rodelink Filmmaker (3)

Özetle

Rode RodeLink Filmmaker Kit: gerek ses ve kablosuz iletişim performansı, gerek kolay kullanımı, gerekse fiyatı ile sektörde en çok tercih edilen ve incelenmesi gereken seçenekler arasında bulunan kablosuz mikrofon kitleri arasında yer almaktadır. Yakın bir tarihte ise herhangi bir el tipi veya boom (kondenser veya dinamik) mikrofonun altına takılabilen vericisi ve yine aynı alıcıyla kit haline getirilen Rode RodeLink Newsshooter Kit ürününün de ülkemizde satışa sunulması beklenmektedir.

İyi kayıtlar…

 

 Rode Rodelink Filmmaker1

TEKNİK ÖZELLİKLER

Transmisyon tipi: 2.4 GHz sabit frekanslı atlamalı sistem

Sistem dinamik alanı: 112 dB

Menzil: 100 mt. kadar

Frekans aralığı: 33Hz – 22 kHz

Max çıkış seviyesi: 1 v Rms (2.8v P-p)

Max giriş seviyesi: 1 v Rms (2.8v P-p)

Max gecikme: 4 ms.

ALICI

Güç kaynağı: 2 adet AA pil veya microUSB

Anten: Dahili

Giriş: 3.5 mm TRS kilitli jack. Dual Mono

Giriş empedansı: 300Ω

Boyutlar: 111 mm x 65 mm x 52 mm

Ağırlık: 190 gr.

VERİCİ

Güç kaynağı: 2 adet AA pil veya microUSB

Anten: Dahili

Giriş: 3.5 mm TRS kilitli jack. Dual Mono

Giriş empedansı: 10kΩ

Boyutlar: 111 mm x 65 mm x 52 mm

Ağırlık: 190 gr.

 

Ürünü incelemek ve satın almak için : Rode RodeLink Wireless Filmmaker Kablosuz Mikrofon

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x