Polaroid Cube Aksiyon Kamera İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Polaroid Cube fiyatı ve özellikleri itibariyle Polaroid’in aksiyon kameraları pazarında piyasaya sunduğu ikinci ürün. İlk bakışta aklımıza gelen şey GoPro‘nun Hero4 Session modeli oldu. Yapı olarak Küp şeklindeki kasası ile Hero4 Session’ı andıran Polaroid Cube 47 gramlık ağırlığı ile GoPro Hero4Session‘dan daha hafif ve boyut bakımından biraz daha küçük.satin-alma

Polaroid Cube Teknik Özellikleri

  • 1920×1080; 1280×720 (30, 60 FPS) Video
  • 6 MP JPEG Fotoğraf
  • 124º Geniş Açı Lens (F 2.0, f = 3.4 mm)
  • 10 Metreye Kadar Suya Dayanıklı
  • Lityum Pil, 90 Dakika Çekim Süresi
  • Dahili Mikrofon
  • 32GB Micro SD Kart Desteği
  • 47 Gram

Cihazın üzerinde Başlat/Durdur tuşu, arka bölümdeki su geçirmez kapağın altında MicroSD kart yuvası, 720p ile 1080p geçiş tuşu ve Micro USB girişi bulunmakta. Polaroid Cube 1080p 30fps video ve 6MP Jpeg fotoğraf çekim özelliği bulunmakta. 124º görüş açısına sahip ve (su altı kabı ile) 10 metreye kadar suya dayanıklı. Polaroid Cube video kalitesi bakımından GoPro Hero 4 Session ile kıyaslanabilecek derecede kaliteye sahip. Ancak maalesef, fotoğraf kalitesi olarak aynı şeyi söyleyemiyoruz.

GoPro Hero4 Session‘a alternatif olarak gösterilebilecek bir aksiyon kamerası diyebiliriz. Fotoğraf kalitesi olarak biraz bizi üzse de video bakımından Hero4 Session‘a kafa tutabiliyor. 124º açısı GoPro Hero4 Session‘dan biraz dar tabi ki. Videoda pozlama ve geçişler biraz sert. Ani ters ışık durumlarında kararmaya veya aniden videonun aydınlanmasına sebep oluyor.  Fiyat/performans bakımından başarılı diyebileceğimiz Polaroid Cube, GoPro Hero4 Session gibi yüksek fiyatlı aksiyon kamerası almak yerine amatör ve günlük kullanımlar için rahat kullanımı ile ön plana çıkıyor. Aynen GoPro gibi yapı olarak biraz farklılıklar gösterse de işlevsellik bakımından benzer aksesuarlara sahip Polaroid Cube metal yüzeylere dahili kasasında bulunan mıknatıs ile sabitlenebiliyor.

polaroid-cube-incelemesi

Wi-Fi üzerinden kontrol özelliği maalesef sadece Cube Plus modelinde var ve Plus modeli 8 MP fotoğraf çözünürlüğü ile ilk versiyondan biraz daha kaliteli diyebiliriz. LCD ekranının olmaması eksik yanlarından bir tanesi. Plus modelinde batarya tam dolu iken 107 dakika kayıt imkanı sağlarken ilk versiyonda 90 dakikalık kayıt imkanı sunulmuş.

youtube-abone

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x