Parasoley Kaplama

0 Shares

Bugün sizlere Laya Gerlock ile parasoleyinizi  karbon fiberle kaplamayı göstereceğiz. Bunun için atmanız gereken 5 basit adım bulunuyor.

İlk olarak parasoleyin nasıl gözükeceğine bir bakalım ve ardından hemen işlemlere başlayalım.

Parasoley ihtiyacınız varsa BU LİNKE TIKLAYARAK alabilirsiniz.

Malzemeler

  • Parasoley
  • Karbon Fiber (Araç kaplamak için kullanılanlar)
  • Makas veya bıçak
  • Saç kurutma makinası
  • Bez
  • Bir adet sprey boya [Size kalmış bunu almak. Amacımız karbon fiberi hava koşullarına daha dayanıklı hale getirmek ve daha gerçekçi bir görüntü sağlamak-parlaklık-]

Adım 1 – Parasoleyinizi iyice temizleyin.

Tüm samimiyetimle söylüyorum, üzerinde herhangi bir şekilde toz parçası kalmamalı. Bunu isteme amacım ise karbon fiberi uygularken tozun bize sorun çıkarmasını önlemek.

Adım 2 – Ölçümler

Şimdi, tam anlamıyla temiz bir parasoleyiniz oldu. Atacağımız adım parasoleyimizin uzunluğuna ve genişliğine karar vermek. Bunun için yapmamız gereken ölçmek olacaktır. Burada bahsettiğim genişlik parasoleyin çevresidir. Bu ölçümü yapmak için ise “mezura” kulanmamız bize en sağlıklı bilgiyi verecektir. Unutmadan söyleyeyim karbon fiberi keserken fazladan bir kaç cm’lik bir payın bırakın. Bu sayede oluşabilecek hatalar yüzünden en başa dönmemiz gerekmeyecektir.Bir de yapışkanlı bölümü  karbon fiber üzerinden henüz kaldırmayın.

Adım 3 – Uygulama

Uygulama anında sizin için önemli olan kısmı lense bağlanan noktadır. Bunun nedeni ise lense bağlanma noktasında parasoleyin daralmaya başlamış olmasıdır. Ancak bu noktaya gelmeden yapmanız gereken karbon fiberi parasoleyi saracak şekilde pozisyonlandırmak. Alt ve üst bölümlerin birleşimi için bir sonraki adımda detaylı bir şekilde ele alacağız.

Adım 4 – Alt ve Üst Bölümler

Asıl önemli olan bölüme geldik arkadaşlar. Yukarıda bahsettiğim adımı düzgün bir şekilde bitirdikten sonra şimdi alt ve üst bölümü yapıştırırken saç kurutma makinesini kullanacağız. Çünkü parasoleyin lense bağlandı noktada çap daralmaya başlıyor ve orta bölümle arasında farklılaşma ortaya çıkıyor. Bunu ortadan kaldırmak için ise bağlantı noktasındaki karbon fiber bölüm saç kurutma makinesiyle ısıtılmalı ve istenilen esneklik sağlanmalıdır. Bu işimizi kolaylaştıracaktır. Bu işlem sonrasında ise tek kalan işlem kesmek.

Show Your Lens Some Love By Making It A Carbon Fiber Hood

Adım 5 – Son Nokta

Daha gerçekçi bir duruş için daha önce bahsettiğimiz boyayı kullanabiliriz. 2-3 defa karbon fiber üzerine uygulamanız yetecektir. Ancak bunu sadece dış bölüme uyguluyoruz arkadaşlar bunu unutmayalım!

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x