Öyle Bir Photoshop Yaptı ki Tüm Dünyayı Şoke Etti!

0 Shares

Photoshop mu? Paint mi? Belli Değil

Bu photoshop performansı tüm dünyayı sarstı. Sarstı diyorum çünkü beğenisini kazanmadı orası kesin. Şoke mi etti, sandalyeden mi düşürdü, kahkahaya mı boğdu artık bilemiyorum. Çünkü gerçekten çok kötü. Pam Dave Zaring aile fotoğraflarını biraz daha güzel olmaları için profesyonel bir fotoğrafçıya “düzenlemesi” için verir. Hatta para da öder. Sonrasında gelen fotoğraflar karşısında ise gülmekten öldüğünü söylüyor. Sonuçları tüm dünyanın görmesi gerektiğini düşünüp Facebook’a yükler ve fotoğraflar viral olur.

“Bu gerçekten şaka değil” diyor Zaring. Fotoğrafları düzenlemesi için ismini vermek istemediği fotoğrafçıya 250 dolar ödemiş. Geri dönüş ise bu şekilde olmuş. Bana “Fotoğraflar öğlen çekildiği için gölgeler çok kötü.” dedi ve eğitim aldığı yerde kendisine hiç photoshop öğretilmediğini de itiraf etti. “Hayatımda uzun süredir bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum.

Facebook’ta paylaşıldıktan 8 saaat sonra 150.000 beğeni, 200.000 paylaşım alan bu gönderi son zamanlarda fotoğrafla ilgili en büyük ilgiyi gören paylaşımlardan biri oldu. Allah göstermesin sizin ürettikleriniz de bu şekildeyse aşağı fotoğraf düzenleme videomuzu bırakıyorum. En azından bir başlangıç olur.

Gökhan Gök

Yönetmen & Müzisyen. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü birincilikle bitirdi. TURSAK Geleceğin Sineması Ödülü, Boğaziçi Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü sahibi. Çeşitli sinema ve reklam filmlerinde senaristlik ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Fotografium'un Youtube yüzü.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x