Nikon’dan Önemli Duyuru

0 Shares

Nikon Corporation Japonya Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre aldığınız Nikon ürünlerinin hileli ya da değiştirilmiş ürünler olup olmadığı ile ilgili birkaç örnek verilmiş. Aşağıda bunu göreceksiniz. Nikon Türkiye Resmi Distribütörü Karfo Karacasulu Dış Tic. A.Ş. tarafından, Nikon Yetkili Bayii Fotografium’un müşterilerinin güvence altında olduğunu belirtmek isteriz. Nikon Türkiye’nin bize verdiği aşağıdaki duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

10390127_10153187239084354_3560967252161874882_n

Nikon Corporation Japonya, Yaptığı resmi açıklamada, fotoğraf pazarında satılan bazı Nikon ürünlerinin taklit olduğunu, ve/veya hileli olarak model numaralarının değiştirilerek sahte garanti belgeleriyle kullanıcılara sunulduğunu tespit etmiş bulunmaktadır.

Bu tip ürünlerin kullanımı ile ilgili doğabilecek sorunlardan Nikon Sorumlu tutulamaz ve Nikon Yetkili Servis Merkezleri’ne gelmesi durumunda, gerekli hizmetler verilmeyecektir.

Herhangi bir Nikon Ürününü fotoğraf piyasasında çeşitli mecralardan satın alırken, ürünün orjinalliğinden emin olmak için Türkiye Distribütörü Karfo Karacasulu Garantisinde olup olmadığını sorgulayınız.

Nikon Yetkili Servis Merkezlerince tespit edilen hileli ve farklı şekilde model numaraları değiştirilmiş ürünlerle ilgili örnekler;

1- D800E gibi görünen ancak hileli olarak değiştirilmiş D800 model fotorğaf makineleri:

Bu ürünlerin dış gövdesi D800E gövdesi ile hileli şekilde değiştirilmiş D800 model fotoğraf makineleridir. Tam Çerçeve izleme modunda “genel görüntüleme” seçeneği etkinleştirildiğinde, fotoğraf çekmek için kullanılan makinenin modeli, lcd ekranın sağ üst köşesinde görüntülenebilmektedir. Böylece kullanıcılar fotoğraf makinesinin gerçek adını doğrulayabilirler. Ekranda “NIKON D800E” yazısı görüntüleniyorsa modelin orjinal bir D800E olduğu kanıtlanır. Ekranda herhangi bir başka isim görüntüleniyorsa fotoğraf makinesi sahte ya da hileli bir D800E‘dir.

2- D610 gibi görünen ancak hileli olarak değiştirilmiş D7100 model fotoğraf makineleri:

Bunlar, etiketi ve/veya başka bir tanımlama özelliği ile hileli şekilde D610’a ait bileşenlerle değiştirilmiş D7100 model fotoğraf makineleridir. Bu durum yukarıda açıklanan “genel görüntüleme” seçeneği kullanılarak kontrol edilebilir. Ekranda “Nikon D610” yazısı görüntüleniyorsa fotoğraf makineniz orjinal bir D610’dur. Ekranda herhangi bir başka bir model numarası görüntüleniyorsa fotoğraf makinesi sahte ya da hileli bir ürün olarak geçmektedir.

3-D4S gibi görünen ancak hileli olarak değiştirilmiş D4 model fotoğraf makineleri

Yukarıda sayılanlar gerçekleştirilerek kontrol edilebilir

4- MB-D10 ve MB-D11 vb Çok yönlü pil paketleri

5- Şarj edilebilir piller

 

Nikon Ürünleri satın alırken Nikon Türkiye tek yetkili distribütörü Karfo Karacasulu Dış Tic. A.Ş. garantisi dışında yer alan ürünlere itibar etmeyiniz.

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
m.metehan balkan

Çok güzel ve yerinde bir yazı (bilgilendirme) olmuş ellerinize sağlık.
Üzülerek belirtmek isterim ki ne yazık ki artık zaman ilerledikçe insan oğlu iyiye gideceğine git gide kötüye gitmeye başladı bunun bir çözüm yolu olsa bile bozulan nesli düzelmek o kadar kolay olmasa gerek.
Biz biz olalım çocuklarımızı ve çevremizdekileri iyiye ve güzele yöneltelim.
Tekrardan teşekkürlerimi sunarak bitirmek isterim. Sağlıcakla kalın.

ukashbozdurma

cok güzel ya

TAMAY DOĞAR

faydalı bir bilgi fotoğraf makinesi almadan kontrol etmek lazım artık kimseye güven olmuyor.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x