Nikon Z9 Tanıtıldı

0 Shares

Nikon Fullframe Aynasız Z Serisinin Yeni Amiral Gemisi Z9’u Tanıttı.

Nikon Z9 tam da Nikon’un Fotoğraf makinesi sektöründen çekileceği dedikodularının yayılmaya başladığı bir dönemde bir basın toplantısı ile açıklandı.Aslına bakarsanız bu dedikodu her yıl yenilenen bir durum. Ancak bu sene tam da Nikon aynasız serisi olan Z serisinin 8K video performansı ile lanse edilen Z9 bu söylentiye cevap oldu denilebilir. Nikon yetkilileri 2021 model amiral gemisi fotoğraf makinesi Z9 un benzeri görülmemiş seviyede fotoğrafçılık deneyimi sunacağını açıklayarak beklentiyi oldukça yükselttiler.

Nikon Z9 Teknik Özellikler:

Tam kare ve 8K video çekim özellikleri garanti olmakla beraber diğer Megapiksel gibi detayları henüz açıklamasalar da  öngörülerinde pek şaşmayan Nikon Rumors’un paylaştığı bilgiler şöyle oldu: Fullframe Z9 aynasız fotoğraf makinesinin 45 ila 60 MP aralığında bir çözünürlük sunacağı, 16-bit RAW çekim modunun bulunacağı ve 20 fps elektronik vizöre sahip olacağı gibi teknik özellikler öngörülüyor.. Ayrıca kullanıcılara  sunulacağı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

 

Nikonun yeni amiral gemisi Z9’un resmi çıkış tarihi ve son kullanıcı fiyatları açıklanmadı henüz.Ancak 2021 Tokyo Olimpiyatlarında ilk saha testlerinin yapılarak hemen ardından piyasaya sürüleceği bilgileri var. Merakla bekliyor ve sizin için takip ediyoruz.İlk incelemeyi yapmak için biz de heyecanlıyız.

Erdem Kılavuz

Fotografium İçerik Editörü,İstanbul Ünv. Radyo-TV mezunu.30 yılı aşkın süredir fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x