Nikon D810A

0 Shares

Nikon D810A İncelemesi ve Nikon D810A ile Çekilmiş Fotoğraflar

Gün geçmiyor ki yeni bir fotoğraf makinesi haberi gelmesin. Üst sınıf DSLR modelleri arka arkaya duyurulurken Nikon da bu furyaya katılmakta gecikmedi. Yeni modeli Nikon D810A’yı Nikon Asya tanıttı. CP+  Camera & Photo Imaging Show 2015 ‘in başlamasına sayılı saatler kala Nikon atağa geçerek yeni modelini duyurdu.

Nikon D810A

Nedir bu Nikon D810A ‘nın esprisi?

Kızılötesi filtre.  Kızılötesi (IR) kesme filtresi 656nm dalga boyu dört kat daha fazla duyarlılık sonuçlanan, hidrojen alfa spektral hat iletimini sağlamak için optimize edilmiştir. Yani işin Türkçesi; Astro fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenek. Normal fotoğraflar için Nikon tarafından tavsiye edilmeyen Nikon D810A dünyamızdan değil Dünya dışından görüntüleri çekmek için uğraşacak gibi görünüyor.

Nikon D810A’nın ne kadar tercih edileceği tartışma konusu olurken bu işin ustalarının çektiği birkaç video ve fotoğrafları izleyelim.

Nikon’un diğer yeni modeli ise Nikon D7200 ise büyük olasılıkla CP+ Show’da tanıtması bekleniyor. Ayrıca bir kompakt ve bir de yeni aynasızı Nikon J5‘i duyurması muhtemel.

Nikon-D810a-sample-images-4

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x