Nikon D7100 İncelemesi

0 Shares

Nikon D7100 inceleme ve teknik özellikler itibariyle Nikon’un orta sınıftaki temsilcisi olan Nikon D7100 çekim özellikleriyle tüm Nikon kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başardı. Yüksek çözünürlüğe sahip DX format CMOS sensörü ve EXPEED 3 Görüntü işlemcisi ile birlikte mükemmel renkler ve kontrasta sahip fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Büyük boyutta baskı almak için mükemmel bir seçim olan Nikon D7100 keskin fotoğraflar almanız için de OLPF filtrenin bulunmadığı bir DSLR fotoğraf makinesi.

Büyük boyut 3.2” LCD ekranın üzerinde olduğu, saniyede 6 kare fotoğraf çekebilen ve 16’sı cross-type yani çapraz tip toplamda 51 AF noktasına sahip D7100’de tamamı magnezyum alaşım göde kullanılmış.

D7100’de özellikler sadece bunlarla bitmiyor. Beyaz Ayarını nokta ölçüm olarak alabilirken, dahili HDR modu gibi kullanıcılarına mükemmel fotoğraflar alabilmesi sağlanmış. Çift kart yuvası daha hızlı sonuçlar alınmasını kolaylaştırırken iki karta da farklı ayarlarla kayıt imkanı sunulmuş.  Harici olarak Nikon’un Wi-Fi adaptörü WU-1A kullanabildiğiniz D7100 speedligt flaş kontrolüyle de harici flaş kullanımını kolaylaştırıyor.

Gövde yapısı olarak oldukça sağlam olan malzeme kullanıldığı D7100 ile zorlu koşullarda fotoğraf ve video çekebilmeniz kolaylaşmış.  Gövdede d7000 ile olanlar üzerinden geliştirmeye gidildiği izlenimini görebilirsiniz. Üst bilgi ekranı çift ayar tekerleği ve hızlı erişim menüleri ile dikkatleri üzerine çeken modelde AF ya da AF-S özellikli lensleri rahatlıkla kullanabiliyorsunuz ve geçmiş dönemlerin manuel Nikkor lensleriyle de çekim gerçekleştirebiliyorsunuz.

Nikon D7100’ü daha yakından incelemek için: LINK

Nikon D7100 ile çekilmiş mükemmel fotoğraflara göz atalım:    

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
murat sezer

hersey cok güzel sitenizi begenerek takip ediyorum fakat burada D7100 ile cekilmiş mükemmel fotograflar olarak paylastıgınız bütün fotograflar mükemmel photoshoplanmıs fotograflar!biz photoshop programı degil makina incelemesi için burdayız.sizden ricam hangi makina olursa olsun o makina ile cekilmiş ham fotograf örneklerini burada paylasmanız.o zaman bizler en azından daha kesin daha saglıklı bilgiye ulasma imkanı buluruz…iyi calısmalar…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x