Nikon D610 İncelemesi

0 Shares

Nikon-D6101

Nikon’un Full Frame Giriş sınıfındaki temsilcisi D600’den sonra çıkan D610 24,3 megapixel fotoğraf çözünürlüğü sunarken mükemmel bir bit derinliği ve dinamik aralık sunuyor. EXPEED3 Görüntü işlemcisi ile yüksek ISO değerlerinde kaliteden ödün vermezken Multi-CAM 4800 AF sensörü ve 39 nokta AF sistemiyle birlikte yüksek hızda netleme performansı sergiliyor.

Saniyede 6 kare fotoğraf çekebilen Nikon D610, 3.2” yüksek çözünürlüklü LCD ekranı ve dâhili flaşı ile harici flaşları tetikleyebilme özellikleri gibi mükemmel nitelikteki özellikleri kullanıcısıyla paylaşıyor. Dâhili mikrofon ve kulaklık girişleri ile Full HD video çekerken bile doğru ses alabilmenizi sağlayan Nikon, Çekim özelliklerinin dışında birçok özelliğe sahip.

Nikon D610 İncelemesi

Küçük ve ergonomik yapısına Full Frame sensörü sığdıran Nikon, D610 modeliyle giriş Full Frame sınıfındaki nadir temsilcilerden birisi. DSLR fotoğraf makineleri içinde nadir özellikler sunan D610, HDR fotoğraf çekebiliyor ve bunu size tek fotoğraf olarak sunarken farklı pozlamalardaki fotoğrafları da RAW-NEF olarak sunuyor.

Lens çeşitliliği olarak oldukça fazla sayıda lensi kullanabildiğiniz Nikon’un tüm modellerinde olduğu gibi D610’la da aynı şeyi uygulayabiliyorsunuz. FX uyumlu lensleri doğrudan kullanabilirken DX format lensleri de kullanabilmeniz sağlanmış. Geçmiş döneme ait lensleri de kullanabildiğimiz Nikon fotoğraf makineleri yarım asırdan fazla zaman geçmiş lenslerle de fotoğraf çekebilmemizi sağlıyor. Yani Nikon bayonet kısmında hiçbir zaman farklılığa gitmemiş.

Nikon D610’u daha yakından incelemek için: LINK

Nikon D610 DSLR Fotoğraf Makinesiyle Çekilmiş Müthiş fotoğrafları izleyelim şimdi.

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x