Nasıl Bedava ve Kolay Portfolyo Sitesi Açabilirim?

0 Shares

Biz fotoğrafla uğraşanların fotoğraflarını sergileme, başkalarının da görmesini sağlama, gerekirse yorum alma gibi istekleri vardır. Aslında bu sanatın her dalında vardır, beğenme, beğenilme, yorum alma insanın doğasında olan bir davranıştır.
Dolayısıyla bunun için en kolay ve ucuz ortam internettir. Ama temel bir web bilginiz yok ise ve bunu en kolay şekilde yapmak istiyorsanız şu sitelere üye olup, kendinize basitçe bir sergi alanı alabilirsiniz

1-FOLIO HD

 

Foliohd.com adresine girdiğinizde karşınıza böyle bir web sitesi çıkıyor. “Get started” butonuna tıklayıp üye olduktan sonra şık ve basit bir portfolyo sitesi oluşturabiliyorsunuz.

“kullanıcıadı.foliohd.com” şeklinde bir adresiniz oluyor. En alt sol kısmında foliohd kullanılarak oluşturulduğuna dair bir ibare yer alıyor.

Örnek web sitesi:

2- CARBONMADE

Carbonmade, son yıllarda oldukça popülerleşen bir portfolyo sitesi. Çok basit bir arayüzü ve rahatlıkla kişiselleştirilebilir temaları var.

Siteye girdiğinizde karşınıza şu şekilde bir arayüz çıkacak:

Burada da yine kocaman şekilde gösterilmiş “Sign Up” butonuna basarak standart üyelik adımlarını geçerek kendimize ait bedava bir portfolyo sitesi oluşturabiliyoruz. Web sitesine girip sadece fotoğrafçılar için olan örnek sitelere göz atabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli sürümleri var, ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalarınız mevcut, 35 fotoğraf gibi…

Örnek web sitesi şu şekilde:

 

Yine sitenin en altında bu web sitesinin carbonmade kullanılarak yapıldığına dair bir ibare yer alıyor.

3- WIX

Wix.com da güzel temalarıyla bizi karşılıyor. Buranın farkı flash ile tasarlanmış olması. Daha görsel bir sonuç alacağınız kesin ama Google pek flash siteleri sevmiyor bunu da belirtmekte fayda var.

Anasayfa şu şekilde:

Burada da mor buton “Start Now” a tıklayarak üyelik işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından adım adım tema seçmeye ve daha sonra onu düzenlemeye geçiyoruz.

Örnek web sayfası şu şekilde:

4- PASPARTOUT

Bu site çok şık görünümlü, gönlümü anasayfasıyla kazanmayı bildi 🙂 Diğer örnek siteler gibi bedava ve pro(ücretli) olan sürümleri mevcut. İstediğinizi tercih edip sonraki adıma geçebiliyorsunuz. Anasayfası şu şekilde:

Burada da tercih edeceğiniz eğer ücretsiz sürüm ise “Sign up for Free!” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Örnek websitesini şöyle gösterelim:

Diğer sitelerde de olduğu gibi “kullanıcıadı.paspartout.com” şeklinde bir adresiniz oluyor. Tabi dilerseniz bunu www.isminiz.com gibi bir siteye yönlendirebilirsiniz.

Bu siteler gibi bir çok ücretsiz alan ve portfolyo teması sunan yer mevcut. Burada ben en stabil ve kullanıcıların beğendiği web sitelerini sunmaya çalıştım. Şu iki site de oldukça iyi görünüyor, deneyebilirsiniz.

5- 4ORMAT

5- 22SLIDES

Bu websitelerini kullanarak rahatlıkla kendinize portfolyo hazırlayabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur.

Kolay gelsin…

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

5 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x