Connect with us

Haberler

Moda Fotoğrafçılığı Tarihe mi Karışıyor?

Moda fotoğrafçılığı yapanları rahatsız edebilecek bir gelişme yaşandı. Hollanda’da bulunan StyleShoots firması moda fotoğrafçılarını isyan ettirebilecek bir icatla karşımızda. Ürettikleri setup sayesinde stüdyoda bulunan model herhangi bir fotoğrafçıya ihtiyaç duymadan istediği tüm ayarları yapabiliyor. Buna ışık ve fon kontrolleri de dahil. Stüdyoda bulunan kişi sadece bir iPad yardımıyla bütün yaratıcı ayarları yapıp ister 4K video, ister istediği formatta fotoğraf çıktısı alabilecek.

StyleShoots Live – Ürün Görselleri

Ürün Canon EF 24–105mm f/3.5–5.6 IS STM bir lensle kullanılıyor. Ayrıca Rotolight firması tarafından geliştirilmiş, farklı bölgelerde bulunan 12 adet LED ışık paneli de kontrol altında. Hatta siyah ve beyaz yüzeyleri bulunan, yönünü belirleyebildiğiniz bir reflektör bile mevcut. 12.9 inç’lik Apple İpad Pro kontrol paneli işlevi görüyor. Yine İpad’e bağlı Macbook Pro ise siz çekimleri yaparken bütün veriyi yazılımda işleyerek hazır hale getiriyor.

StyleShoots Live – Ürün Görselleri

Tabii ki, başta sorduğum soru önemli ama fotoğrafçıyı iyi yapan ekipmanı değildir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, iyiler her zaman sıra dışı fikirleriyle makinelerin arasından sıyrılmaya devam edecek. Bu gibi teknolojiler ise firmaların daha hızlı bir şekilde daha temiz, profesyonel işler yapabilmesine olanak sağlayacak. Daha detaylı bilgi için firmanın resmi videosunu alt kısma bırakıyorum.

Continue Reading

Yönetmen & Müzisyen. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü birincilikle bitirdi. TURSAK Geleceğin Sineması Ödülü, Boğaziçi Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü sahibi. Çeşitli sinema ve reklam filmlerinde senaristlik ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Fotografium'un Youtube yüzü.

Click to comment

Kimler Neler Demiş?

Bildir
avatar

More in Haberler

To Top