Megaportre by Daniel Boschung (600 Fotoğraftan Portre Haritası)

0 Shares

2

İsviçreli bilim adamlarının sadece üç açılı diş fırçası ya da İsviçre çakısı üretmediğini bilmek gerek. İsviçreli fotoğrafçı Daniel BOSCHUNG, portrelerde detay zenginliğinin mükemmel seviyeye gelmesi için uğraşmış ve ortalama 600 fotoğraftan oluşan bir yüz haritası (megaportre) çıkarmak için müthiş bir sistem geliştirmiş.

Kullanılan ekipmanların Canon EOS 5D Mark III ve Canon EF 180mm Makro obektiften oluştuğu ve basit bir dişçi koltuğu ve aydınlatma ile birlikte en önemli parçanın ABB motor olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 30dk’lık bir süreç sonrası tamamlanan fotoğraf çekimi dişçi koltuğu ve kafa dayamak için bir sistem ile birlikte yorucu olmayan bir çekim haline geliyor. Dişçi koltuğu insanı gerse de orada sadece fotoğraf çekileceğinin bilinmesi insanın içini rahatlatır cinsten.

Her biri tam kare full frame sensörden çıkan 5D Mark II fotoğrafı en çok birleştirme esnasında fotoğrafçıyı yorsa da çekilen fotoğraflardaki detay kalitesi her bir bölgenin mükemmel fotoğraf kalitesini yansıtması için iyi bir sistem gibi görünüyor. Işık sisteminde de Broncolor Scoro S 3200 RFS 2 sisteminin tercih edildiğini söylemek gerek.

Daniel BOSCHUNG’un websitesi.

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Deniz

Çok iyiymiş, ortaya çıkan sonuçlar harika. Bilgisayar başında birleştirme işlemi en yorucu ve uzun süren işlemdir herhalde.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x