Manfrotto MT190XPRO3 Tripod İncelemesi

0 Shares

Fotoğraf çekmenin temel kurallarından biri fotoğraftaki netliği sağlamaktır. Bunu günümüzde Titreşim Engelleyici özelliğe sahip lenslerle yapabilmeye çalışıyoruz fakat yine de sabitlemeyi tam olarak gerçekleştiremiyoruz. Fotoğraf makinenizi daha stabil ve sabit bir hale getirebiliriz? Sorusunun cevabı için yapmamız gereken en basit ve kullanışlı aksesuarlardan biri ise Tripodlar. Tripodlar olmadan elde yapılan tüm çekimlerde el titremesinin dâhil fotoğrafa yansıdığını görebiliriz. Ama sağlam bir tripod her zaman stabil ve net fotoğraflar almamızı sağlayacaktır.
Tripod dediğimiz zaman akla ilk gelen markalardan birisi tabiî ki Manfrotto. Bir İtalyan markası olan Manfrotto ülkemizde en çok satan tripodların başında geliyor. Kalitesine uygun fiyatı, oldukça sağlam yapısı ve malzeme kalitesiyle önemli bir yere sahip olan Manfrotto, fotoğraf ve video tripodlarının yanı sıra birçok farklı aksesuarı da bulabilmemizi sağlıyor.

Hangi Manfrotto modelini seçeceğimi nereden bileceğim?

Kendinize birkaç özellik seçip hangisinin daha uygun olduğunu anlayabilirsiniz.
Tripod kullanmanızdaki esaslı amacınız fotoğraf çekmek ise Manfrotto MT190XPRO3 ayak üzerine bir fotoğraf başlıgı tercihi yaparak daha verimli sonuçlar alabilirsiniz .Bu ayak üzerine tercih edebileceginiz fotoğraf başlıkları arasında ülkemizde kullanıcısı oldukça fazla olan Manfrotto 804 RC2 fotoğraf başlıgı gayet istikrarlı bir fotoğraf kiti olarak göz önüne çıkıyor.Peki su seti fotoğrafçılar için uygun kılan şey nedir ? neden bu ürünleri tercih etmeliyim dediğinizi duyar gibiyim sorularınızın cevaplarını buyrun beraber verelim

**Bir tripodun özellikle fotoğrafçılar tarafından tercih edilme sebepleri şunlardır

Manfrotto MT190XPRO3 3 Kademeli Tripod

Ağırlık

Dış mekanda bir çekimse iseniz sürekli yanınızda taşıyacagınızı varsayalım hafif olması sizin yükünüzü hafifletecegi için bir tercih sebebidir Manfrotto MT190XPRO3 ayağın 2 kg gibi bir güçlü madeni yapısına karşın gayet normal bir ağırlıgı vardır.Bu kadar hafif olmasının yanı sıra 7kg taşıma kapasitesine sahiptir.

Açık ve Kapalı Uzunluk
Tripodunuzun taşınılabilirliğinden bahsetmiştik bunun için ağırlıkla beraber hacimide büyük etkisi vardır kapalı haldeki yüksekliği 49cm olan bu modelin açık uzunluğu ise 160cm dir rahat taşımaya oldukça elverişli olduğu görmüş olduk.

Ayakların Açısı
3 kademeli bu Ayakların en önemli özelliği orta sütun dikey ya da yatay olarak çıkarılmadan tek düğme ile istenildiği gibi uzatılabilir, ayarlanabilir. Çok yönlü tasarımı ile birleşen ergonomik tasarımı kullanıcısına üst düzey performans sunar. Dikey veya yatay poziyonlar arası geçiş yaparken Fotoğraf makinanızı sökmenize gerek kalmaz çünkü boru çıkarılmadan yön değiştirilebilir. Bacaklar Quick Power Lock özelliği sayesinde tek harekette kilit üzerine bastırarak üç aşamada bacak 90 ° açıya getirilebilir.

Ürün Linki :

Yukarda belli başlı özelliklerini belirttiğimiz tripod ayagı Manfrotto MT190XPRO3 ile birlikte kullanabileceginiz fotoğraf başlıklarından birisi olan Manfrotto 804 RC2 Fotoğraf başlıgını inceleyelim biraz .

Manfrotto 804 RC2 Tripod Başlığı (Fotoğraf Başlıgı)

Teknopolimer yapısıyla çok yönlü çalışmaya uygun 3 adet kol bulunan bu tripod başlıgını cazip kılan şey fiyatının yanı sıra 4 kg taşıma kapasitesinde olmasıdır.360° dönüş saglayabilen Manfrotto 804 RC2 aynı zamanda hızlı yada yavaş çevirişler için ayarlamanıza olanak saglıyor ve diğer Manfrotto tripodlarda oldugu gibi üzerinde su terazisi bulunuyor.

Ürün Linki : İncelemek için tıklayınız 

Manfrotto MVH 500 AH (Video Başlığı)

Peki amacımız sadece fotoğraf çekmek degil video çekimleride yapıyoruz bu alanda bir başlık öneriniz olurmu derseniz tamda isteklerinizi karşılayabilecek kullanımı kolay ve Manfrotto MT190XPRO3 ile uyumlu Manfrotto MVH500AH değiştirilebilir lensli kameralar ve HDSLR donanımları dengelemek için sürgülü plakaya sahip, geniş platformlu başlıktığı önerebiliriz . 5kg ağırlığındaki ekipmana kadar düzgün çekim ve hassas kontrol sağlar. Bu başarılı Bridging Technology ürünü kendi aralığında en kompakt başlıktır ve 701HDV video başlığın yerini almıştır. Düzgün ve iyi çekimler için kontrollü ve hassas olmasını sağlamak için pan ve tilt çekim eksenlerinde profesyonel sıvı kartuşları vardır. Harici monitör veya diğer ilave ekipmanlara monte edebilmek için 3/8” kolay bağlantı konektörü bulunmaktadır. Tüm bu özellikler sizin video çekimleriniz için uygun olduğu gibi Harici monitör gibi extra durumlar olması durumuna uygunluk saglayacak bağlantı yerinin olması artı avantajdır.

Ürün Linki :İncelemek için tıklayınız
Tanıtım Videosu

Aklınıza takılan diğer soruların cevaplarına da bakalım …

Manfrotto ürünleri garantili midir?

Fotografium’daki tüm Manfrotto ürünleri Resmi Distrübütörü olan Zoom İthalat firması tarafından 2 yıl garantili olarak gelmektedir.

Manfrotto, tripodlarında hangi malzemeyi kullanır?

Magnezyum, alüminyum, karbon alaşım tripodlar Manfrotto markasında sunulmaktadır.

Tripodumda sıkıntı varsa ve tamir gerektiren bir durumda ne yapmam gerekir?

Doğrudan distrübütörü ile ya da Fotografium’u arayarak iletişim kurabilir ve ürününüzün servis işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x