MagMod: Hepsi Bir Arada Yeni Nesil Flaş Modifiye Kiti

0 Shares

2005’ten bu yana fotoğrafçılık yapan Spencer Boerup profesyonel anlamda fotoğrafçılığa giriş yaptıktan hemen sonra flaş ekipmanlarının kullanım kolaylığı ve verim açısından çok da yeterli olmadığını fark ediyor. Tabii fark etmekle kalmıyor, harika bir çözüm getiriyor: MagMod 

MagMod flaştan çıkan ışığı yumuşatmaya, güçlendirmeye yarayan ve farklı renklerde filtre seçenekleri bulunan bir flaş modifiye kiti. Yani stüdyoda veya açık alanda yaptığınız çekimlerde kullanılan softbox, difüzer veya şemsiye gibi ışığın yoğunluğunu ayarlamaya yarayan flaş ekipmanlarının yerini alabilecek bir ürün.

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve çok kısa sürede hedeflediği yatırımı alan MagMod‘un üreticisi kendi ürünü için haklı olarak “kullanımı en kolay, en güçlü ve en hızlı flaş modifiye kiti” tabirlerini kullanıyor. MagMod bir bant ve flaş kitinden oluşuyor. Elastik ve neredeyse bütün flaş sistemlerine takılabilen bant üzerinde çok güçlü mıknatıslar bulunuyor. Bu manyetik bant üzerine ise MagMod flaş kitlerinden dilediğiniz parçayı en ufak zahmet çekmeden takabiliyorsunuz.

MagGrip

maggrip

Elastik silikon lastikten yapılan ve bünyesinde çok güçlü mıknatıslar barındıran MagGrip‘i flaş başlığının etrafına geçirip üzerine dilediğiniz MagMod ekipmanını yerleştirebiliyorsunuz. Bu sayede flaş başlığına takacağınız ekipmanlar için cırt cırtlı velcroya veya yapışkan malzemelere ihtiyaç duymuyorsunuz. Oldukça sağlam, esnek ve sıkı bir yapısı olan MagGrip en ufak bir güvensizlik hissi vermiyor. Ek olarak, MagGrip’in tam oturması için kullandığınız flaşın başlığı 2.5″ genişliğinde olması lazım.

MagGrip Uyumlu Tepe Flaşlar

Düzenle
NikonCanonMetzYongnuoSonyPentaxOlympusPhottixSigma
SB-24380EX44 AF-1YN560HVL-F60MAF540FGZFL-50RMitrosEF-610
SB-25420EX52 AF-1YN560-IIHVL-F58AMAF540FGZ IIFL-600RMitros+
SB-26430EX52 AF-2YN560-IIIHVL-F56AMAF360FGZ
SB-28430EX II58 AF-1YN568EX-II
SB-50DX540EZ58 AF-2YN565EX
SB-80DX550EX
SB-600580EX
SB-700580EX II
SB-800600EX-RT
SB-900
SB-910

MagGrid

maggrid

Tek parça silikon plastikten yapılan MagGrid ile flaşınızın ışığını 40° ve 20°’lik açılara kadar daraltarak hem istediğiniz yoğunlukta ışık sağlayabiliyor hem de daha temiz ve tutarlı kareler çekebiliyorsunuz. MagGrip’in üzerine yerleştireceğiniz MagGrid’lerin sayısını artırdıkça ışığın açısı da düşüyor. Aşağıdaki örneklerde göreceğiniz üzere:

[aesop_gallery id=”39083″ revealfx=”inplace”]

MagGel

maggell

MagGel çekimlerinizde kullandığınız ışığa renk efekti vermek için kullanabileceğiniz en iyi sistemlerden bir tanesi. Dilediğiniz renkte filmi MagGel’in içine yerleştirip mıknatıslı sistemi sayesinde MagGrip üzerine tutturuyorsunuz.

maggel-set

MagSphere

msphere

MagSphere her yönde flaş ışığını yumuşatan çok etkili bir flaş difüzeri. Işığı her yöne dağıtabilen bu difüzerin bünyesinde, MagGel‘de olduğu gibi farklı renklerde film koyabilmeniz için ayrıca bir yuva var. Dolayısıyla, ışığı dağıtırken aynı zamanda ışığa dilediğiniz renk tonunu da verebiliyorsunuz. Gary Fong veya Stofen gibi muadillerinin çok ötesinde bir performans sergileyen MagSphere aynı güçte verilen bir ışığı çekim ortamına iki kat daha parlak dağıtabiliyor.

[aesop_gallery id=”39098″ revealfx=”inplace”]

MagBounce

magbounce

MagBounce flaşınızdan çıkan ışığın yaklaşık %300 daha geniş bir alana yayılmasını sağlar. Son derece ergonomik ve işlevsel bir tasarıma sahip olan MagBounce çantanızın her köşesine rahatlıkla sığar. En yüksek verim ve mesafeyle en yumuşak ışığı vermesi için tasarlanan MagBounce, düğün gecesi gibi kalabalık çekimlerde fotoğrafçı için bir İsviçre Çakısı işlevi görür. Aşağıdaki örneklere göz atalım:

[aesop_gallery id=”39105″ revealfx=”inplace”]

MagSnoot

snoot

MagSnoot 4 farklı ışık türü sağlayan 4 katmanlı bir flaş modifiye ekipmanı. Kompakt, esnek ve dayanıklı yapısıyla ışık kullanımında çok yönlü çözüm sağlıyor. Ürün fotoğrafçıları, reklam fotoğrafçıları ve portre fotoğrafçıları MagSnoot’un katlanabilirliğinden ve kullanım kolaylığından fazlasıyla istifade edeceklerdir. Her bir katmanın etkisini görmek için aşağıdaki örneklere bakalım:

[aesop_gallery id=”39116″ revealfx=”inplace”]

Fiyat

MagMod ekipmanları parça ve kit olarak satışa sunulmuş durumda. ABD fiyatlarını baz aldığımızda kit fiyatları 90$ ila 500$ arasında değişiklik gösteriyor. Fotoğrafçılıktan para kazanan fotoğrafçılar için kazandırdığı vakit ve verim açısından ele alınınca yüksek bir meblağ olarak öne çıkmıyor. Malzeme yapısı itibariyle çok daha dayanıklı ve esnek malzemelerden üretildiği için kullanım ömrü de muadillerine nazaran oldukça yüksek. Sağlam yapısından dolayı üründe kırılma veya bozulma gibi ürünün kullanımını engelleyecek bir hasar olması da söz konusu olmadığından evladiyelik ve son derece işlevsel bir ürün almış oluyorsunuz. MagMod aynı zamanda Petapixel, FStoppers vb. gibi teknoloji sitelerinin okurlarından tam not alan bir ürün. Ürün, stüdyo, portre ve açık alan fotoğrafçılığında ışıklandırma noktasında devrim yapacak bir ürün incelemiş olduk. Velhasıl-ı kelam, attığınız taş ürküttüğünüz kurbağa sürüsüne değmekle kalmıyor, aynı taşı tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz 🙂

youtube-abone

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ulaş Engin

ne zaman satışta olacak göremiyoruz sitenizde

2
0
Would love your thoughts, please comment.x