iOS 9.2 İle Kameradan Doğrudan Görselleri Aktarma

1 Shares

Apple bugün IOS 9.2 yeni sürümünde küçük düzeltmeler ve eklemeler yaparak Lightning USB Kamera Adaptörü desteğini duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde artık bilgisayara bağlı kalmadan direk kameranızdaki fotoğraf ve videoları iPhone veya iPad’inize aktarabileceksiniz.

appleconnectorcamera

Bilindiği gibi bu özellik mevcutta tüm Android cihazlarda yıllardır var olan bir özellik. Apple ise her zamanki gibi duruşunu koruyarak bir çok Android işlevselliği olan özelliklere geçmeyi pek düşünmüyor. Bu Apple için yeni sayılabilecek özellikle artık iPhone kullanıcıları fotoğraflarını bilgisayarsız olarak cihaz belleğine aktarıp paylaşabilecekler.

importphotoscreen

Bu özellik en çok instagram fotoğrafçılarının işine yarayacak gibi görünüyor. USB adaptör kablosu kullanarak kameranızı telefonunuza bağladığınızda iPhone kendi fotoğraf görüntüleyicisini açarak istediğiniz fotoğraf (JPEG RAW) ve videoyu seçmenize izin verecek.

Apple USB kamera kablosu şuan 29$ fiyatla satılmaya başlandı. Apple aynı zamanda iPhone haricinde diğer USB 2.0 olan cihazlar içinde çalışabilen yeni sürümünü duyurdu.

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x