Instagramlaşan Fotoğraf

0 Shares

Özellikle genç neslin elinde olan ?akıllı telefonlar? sayesinde artan megapiksel değerleri ve cep telefonlarının fotoğraf kaliteleri arttıkça bunun önemini kavrayan Instagram uygulaması birçok kanalda popülerleşerek kısa bir sürede bir fotoğraf uygulamasından ziyade bir fotoğraf çekim türü olmaya başardı.

Fotoğraf çeken cep telefonu işletim sitemlerine göre Instagram’ın performansı;

iPhone:

İnstagram ilk çıktığında sadece iPhone telefonlar için uyumluydu. Kısıtlı kişiye ulaşmasına karşın hem fotoğraf paylaşımı kolaylığı, sanal ortamda başkalarını takip ederek etkileşimde bulunabiliyor olmak, farklı efektler vererek çektiğiniz fotoğraflara farklı hava katabiliyor olmak en büyük artılarıydı.

Birçok arkadaşınızın instagram dan fotoğraf paylaşırken android vb işletim sitemine sahip olanlar sadece olaya tarafsız kalmaktaydı.

iPad:

IOS tarafından iPad için geliştirilmiş bir instagram uygulaması yok. App Store dan iPhone için olanı indirmek durumundasınız. Bu da tabletteki çözünürlüğün düşmesine ve paylaştığınızda kalite kaybı yaşanmasa da fotoğrafı çekerken pikselleşmelere neden olmakta.

Instagram daki fotoğrafları takip ederken daha net görebilmek için iPad üstünden 2 kat büyütme yapmanız gerekmekte.

En kısa sürede iPad için olan uygulamanın çıkmasını umuyoruz.

Android:

Android başta HTC ve Samsung olmak üzere birçok marka tarafından kullanılan bir sistem ve popülaritesi her geçen gün artmakta. Son çıkan telefonların ekran çözünürlüğü, parlaklığı ve özellikle büyüklüğü sebebiyle Instagram uygulamasını kullanmak ve takip etmek iPhone sahipleri kadar kolay ve hatta kaliteli seyir keyfi daha yüksek.

Android Tablet:

Şu an için 7? boyutundaki Android tablette instagram uygulamasını deneme şansımız oldu. iPad ‘de yaşanan sorun ufak tabletlerde tekerrür etmiyor. Uygulamanın tabletle  birebir boyutunda fotoğraf paylaşmak ve izlemek mümkün.

Instagram Paylaşım Türleri:

Instagram’ı ?fotoğraf? olarak görüp doğru anda, doğru ışıkta birçok güzel yakalayanlar.

Daha önce çektiği ?profesyonel? kareleri instagram ile paylaşarak takipçi edinmeye çalışanlar.

Profesyonel olarak fotoğraf çekerek para kazanan ve takipçi (hayran) kitlesine yaptığı çekimleri paylaşanlar.

En son aldığı kitabı, giysiyi, organizasyon biletini çekip paylaşanlar.

Yediği yemeği, yaptığı kahvaltıyı fotoğraf ile anlatmaya çalışanlar.

Sadece kedi fotoğrafı paylaşanlar.

Bu artıları sayesinde çok büyüyen Instagram Facebook tarafından satın alınarak bir uygulama ile insanların çok miktarda para kazanabilecekleri kanıtlanmış oldu.

İnsanın evrimleşmesi gibi fotoğrafta evrimleşmekte ve İnstagram bu evrimde yön gösterici olmasa da unutulmayacak kadar popülerleşerek fotoğraf tarihinde yerini alacaktır.

Gelecekte instagram Nokia ‘nın Windovs mobile ile anlaşması ve Windows8 mobile ın yayılmasıyla diğer telefon firmalarında da uygulama olarak çıkması muhtemeldir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x