Insta360 ONE RS Twin Edition Aksiyon Kamera Yeni Özellikler

0 Shares

Insta360 ONE RS Twin Edition Yeni Aksiyon Kamera

İnsta360 One RS twin edition aksiyon kamera yeni özellikleri ile tanıtıldı. Bildiğiniz gibi Insta360 markası son iki yıldır aksiyon kamera sektörüne hızlı bir giriş yapmıştı. Aksiyon kamera ile 360 derece fotoğeraf ve videoyu bir araya getirerek maceracı gezginlere farklı bakış açıları kazandırmıştı. Bununla beraber yine 360 derece video çeken profesyonellerin de ilgisini çekmeyi başardı. Bu yeni İnsta  360 One RS twin edition aksiyon kamera ise yepyeni özellikleriyle bu yıla damgasını vuracak gibi gözüküyor. Peki neler vadediyor bu yeni aksiyon kamera bakalım.

 

Insta360 ONE RS Twin Edition Yeni Özellikler

Değişebilir Leica Lens

İnsta360 one RS modelinin teknik özelliklerine baktığınızda ilk göze çarpan tabiki değiştirilebilir lensli gövdesi. Bu özelliği ile de bir ilke imza atmış oldu. İnsta360 One RS modeli ilk değiştirilebilir lensli aksiyon kamerası olarak adından söz ettirdi. Üzerindeki  4K Boost lens özellikle aksiyon çekimleri için tasarlanmış harika bir lens. Ama şimdilik değişebilen tek lens seçeneği olan 5.7K 360 derece daha geniş açılı lensi Leica markası tarafından geliştirlmiş. Üstün Leica optik kalitesi ve 360 derece geniş açısı bir araya gelince profesyonel fotoğraf ve videolar garantileniyor. Zaten 1 inç görüntü sensörü de gerçek renkler ve ayrıntılar ile bu kaliteyi destekliyor.

Insta360 ONE RS Twin Edition Leica lens

Insta360 ONE RS Twin Edition Leica lens

Görünmez Selfie Çubuğu

İnsta360 One RS Twin Edition aksiyon kamerasının yine her kullanıcıyı mutlu eden bir özelliği de görünmez selfie çubuğu. 360 derece bir çekim yaparken selfie çubuğu kullandığınızda kullandığınız çubuğun üst kısmı manzaranın neredeyse yarısını çerçeveden kaldırıyor. Ama bu yeni özellik ile kendinizi aksiyon halinde 360 derece çekerken selfie çubuğunuzu görünmez yapabiliyorsunuz. Bu da büyülü bir drone benzeri selfie çekim sahnesi katıyor. Yine yanınızda başkası yokken bile bu özellik sayesinde üçüncü bir şahış sizi çekiyormuş gibi bir perspektif kazandırıyor. Bu özelliklerin hepsi yalnız başınıza harika aksiyonları kaydetmeniz için özel geliştirilmiş.

 

Insta360 ONE RS Twin Edition görünmez selfie çubuğu

48 MP Fotoğraflar ve 6K Geniş Ekran Modu

İnsta360 One RS Twin Edition aksiyon kameranın en göze çarpan özelliklerinden diğerleri de 48 MP fotoğraf çekebilmesi. Bu çözünürlük aksiyon kameralar için 4 kat daha fazla bir görüntü kalitesi. Böylece geniş açı çektiğiniz fotoğraftan daha lokal alanları croplayarak ayrıntılı fotoğraflar oluştuırabilirsiniz. Yine 6K Videolar çekerek geniş ekran modu sayesinde 2,35:1 oranıyla evinizde Hollywood filmi gibi yayın yapabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerle beraber ultra sabitleme sistemi ile her açıda stabil video kaydı gerçekleştiriyor. Ufuk Kilidi sayesinde kameranızı ne kadar yatırırsanız yatırın, ufuk çizgisini bozmaz. Aktif HDR modu da ters ışık ya da kapalı havalarda çok iyi neticelere götürüyor. Daha hızlı WiFi özelliği de aktarımı kolaylaştırıyor. Sonuç olarak Insta360 ONE RS Twin Edition Modeli için hepsi birarada aksiyon kamerası tabiri doğru olacaktır. Insta360 markasının yeni modellerini merakla bekleyeceğiz.

 

 

Erdem Kılavuz

Fotografium İçerik Editörü,İstanbul Ünv. Radyo-TV mezunu.30 yılı aşkın süredir fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x