Hızlı ve Geniş: 20mm f/1.8 G

0 Shares

Sony’nin E mount yelpazesinin en geniş Full Frame prime lensi olan yeni 20mm f/1.8 G lens, kullanıcılara büyüleyici manzara ve yıldızlı gökyüzü çekimleri yapmanın yanı sıra etkileyici videolar yakalama açısından da daha büyük bir özgürlük veriyor.

Europe Görüntüleme Marka Elçilerimizden dördü, tanıtımı yapılmadan önce lensi test etme inceliğini gösterdi; yorumlarını burada görebilirsiniz.

Terry Donnelly

Alpha 9 ve Alpha 7R III makinelerimle bir dizi farklı koşulda FE 20mm f/1.8 G’yi denedim ve gördüm ki bu koşullarla tam da beklediğim gibi başka çıktı; kolayca ve rahatça işlev gördü, ayrıca muhteşem netlikte sonuçlar ortaya koydu!”

“Ayar f/22’ye düşürüldüğünde dahi karenin kenarlarında yumuşama belirtisi ortaya çıkmadı ve bu çekimdeki parlak ışık noktalarına rağmen hiçbir renk bulanıklığı veya hare kanıtı görmedim.”

Ilhan Eroğlu

“Söz konusu manzara fotoğrafçılığı olduğunda benim için düşük ışıkta alan derinliği çok önemli. Bunu önümdeki nesneyle aramda belli bir mesafeyi koruduğumda gördüm; orta kısım ve arka plan, f/1.8’de bile son derece netti. Bu sayede ISO’yu minimumda tutabildim ve yine de uzun pozlamalar kullanmak zorunda kalmadım.”

Albert Dros

“Lensi denediğim birkaç gün boyunca, yaşadığım şehir olan Amsterdam’da hava iyi değildi. Yıldızlı gökyüzü çekimleri denemek istiyordum, dolayısıyla biraz yazık oldu. Yine de bir iki akşam dışarı çıktım ve yağmura rağmen lensin becerilerini sınayabildim. Lens ara ara epey ıslandı ama yine de mükemmel işlev gördü!”

Ole C. Salomonsen

“Fotoğrafçılık çalışmalarımın büyük bir kısmında karanlık koşullar altında kuzey ışıklarının ve yıldızların fotoğraflarını çekiyorum, dolayısıyla prime lenslere ve hızlı lenslere bayılıyorum. Lensleri test ettiğim uzun yıllar içinde şunu gördüm ki hızlı geniş açılı lensler genellikle bozulma ve vinyet açısından zorlanıyor, ayrıca karenin merkezi netlendiğinde bu lenslerin birçoğu kenarların netliğini korumayı başaramıyor.”

“Bundan sonra kuzey ışıklarını fotoğrafladığım çalışmalarda favori lensim gayet de bu olabilir. Tam anlamıyla hayran kaldım.”

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x