GoPro Hero 5 Session İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Gopro Hero 5 Session özellikleri ve fiyatı itibariyle GoPro‘nun dün gece duyurduğu 3 yeni üründen biri. Gelelim aksiyon kameralarının küçük yaramaz çocuğu Gopro Hero 5 Session modeline. İlk session modeli 2015 yılında çıktığında boyutlarından dolayı bir çok kişi GoPro Hero 4 Session modeline bayılmıştı. Diğer GoPro’lardan daha düşük teknik özelliklere sahip olsa da kullanım kolaylığı ve boyutları sebebiyle bir çok kullanıcı ürünü satın aldı fakat görüntü kalitesi maalesef sınıfta kaldı.

satin-alma

GoPro Hero 5 Session Teknik Özellikleri

  • 4K 30fps – 2k 60fps – 1080p 90fps
  • 10 Metreye Kadar Su Geçirmezlik
  • Wifi ve Bluetooth
  • 10 Megapixel Fotoğraf
  • Elektronik Dengeleme sistemi
  • Sesle Komut Özelliği
  • Stereo Ses Kaydı ve Rüzgar Sesi Kırpma
  • Tek buton Kontrolü
  • 10MP/30Fps Burst Time Lapse
  • GoPro Plus Cloud Servisi

hero105_session_pdp-one-button

GoPro’nun başarısız sayılabilecek Session modelini diriltme çabaları bu yeni dönemde meyvesini vermiş görünüyor. GoPro Hero 5 Session’a eklenen yeni özelliklerle vasat bir kameradan sınıfının en iyi aletlerinden biri ortaya çıkmış durumda. Özellike 4K 30fps / 2k 60fps / 1080p 90fps kayıt seçenekleri mini aksiyon kameraları arasında GoPro Hero5 Session’ı sıralamada en üste taşıyor.

hero5_session_low_profile_helmet_swivel_mount

GoPro Hero 5 Black’te bulunan bir çok özelliği bünyesinde barındıran Session, bir önceki modeli gibi 10 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip. 10 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen bu yeni Session modelinin bir önceki modele göre en büyük farkı elektronik dengeleme ve sesle komut sistemi. Bu iki yeni sistem GoPro Hero 5 Black’ten direkt Session serisine aktarılmış durumda. Yine Wi-Fi ve Bluetooth gibi aktarım ve bağlanma teknolojilerini içinde bulunduran GoPro Hero 5 Session Tek Buton Kontrol Sistemi ve Rüzgar Sesini Azaltma teknolojilerine sahip.

hero_session_backgrounds_access_1440x816

GoPro Plus Bulut depolama servisiyle uyumlu çalışan yeni GoPro Hero 5 Session modeli abisi GoPro Hero 5 Black’e kafa tutacak yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. DJI ve Sony’nin aksiyon kameralarında yaptığı atakla GoPro’nun bu alandaki tahtı biraz sallanmıştı. Fakat çıkardığı yeni modellerle birlikte GoPro liderlik bayrağını tekrar eline almış görünüyor. Bu harika aksiyon kamerası elimize ulaşır ulaşmaz çok daha detaylı bir inceleme yazısı ve videosu oluşturacağız.

gopro5-compare

 

 

youtube-abone

Ömer Faruk Yayla

Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu. Fotografium, dijital içerik üreticisi.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Duman

gopro hero 5 session action kameramısını daha dün aldım. hala özelliklerini öğrenme aşamasındayım. fakat almanyadan geldiği için cihaz üzerinde türkçe yok ne yapmam gereketiğini bilen varmı. acaba türkçe cihaza yüklenirmi herkese saygı ve sevgiler.

[…] EkipmanEylül 21, 2016 […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x