GoPro HERO 4 Gün Yüzüne Çıkıyor

0 Shares

GoPro HERO 4 gün yüzüne çıkmaya başladı. 4K video’nun cep telefonlarına girmeye başlaması ile birlikte yeni 4K DSLR ve Mirrorless makineler de yaygınlaşmaya başladı.    go-pro-4-ana-fotograf

Neden 4K Video? Çünkü daha kaliteli sonuçları alabilmeniz kolaylaşıyor. Günümüzde Canon 1Dc modeliyle 4000×3000 video çekebilir ve video içerisinden görüntü yakalayıp büyük boy fotoğraf baskısı alabilirken bu özelliği es geçmek düşünülemez. Tabiki ikisi birbirinden farklı kategoride olsalar da videoların da belirli işlem süreçlerinden geçirilerek düzenlendiği ve her bir düzenlemenin daha büyük çözünürlükte çok daha kaliteli sonuçları sunduğunu biliyoruz.

Teknolojinin yavaş geliştiğini düşünebiliriz. Aslında o kadar hızlı bir gelişme gösteriyor ki bundan 20 yıl önce cebimizdeki en fazla çağrı cihazı varken şu an 4k video çekip, internete girebildiğimiz, hatta canlı yayın yapabildiğimiz sistemler mevcut.

GoPro-Logo-White

Genel manada baktığımızda 4K beklenen bir özellikti. Özellikle Outdoor kamera kategorisinde dikkat çeken bir iki markadan en önemlisi olan GoPro, önceki modellerde gösterdiği başarısını bunda da gösterecektir. HERO 3+ Black Edition ile 4K 15fps sunarken bu sinema etkisinin gerisinde yeterli düzeyde değildi. Yeni model HERO 4 ile bunu geliştiren GoPro  yine Silver ve Black Edition modellerini pazara sunuyor.

GoPro-Hero-4-Silver-camera-screen

Ayrıca GoPro’daki bir eksiklik ise ekstradan almanız gereken LCD  Touch BacPac idi. Yeni modelde dokunmatik LCD ekranın entegre olması ise en büyük avantajı.

Diğer özellikleri ile HERO 3+ ile neredeyse aynı olurken bunlardan bazıları şu şekilde göze çarpıyor.

  • 1080p 60fps video
  • 720p 120fps video
  • Dahili Wi-Fi

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x