Full Frame Aynasız Sony A7 İncelemesi

0 Shares

Sony, full frame aynasız piyasasında hızla ilerlemeye devam ediyor. Çok ses getiren Sony RX1 ‘den sonra şimdi de artık lensler değiştirilebiliyor, Sony A7 ve Sony A7R ile beraber yeni bir devrim yapılmış oldu. Altta ürününü incelemesini bulacaksınız.

1

Sony A7 Full Frame Exmor CMOS Sensör

Sony, ilk Full Frame sensörlü kompakt RX1 ve RX1R modelinden sonra fotoğrafseverlerin beğenisine  sunulan objektifi değiştirilebilir A7 ve A7R modleleriyle yeni bir segment oluşturdu. SLT modellerinden sonra aynayı da ortadan kaldıran A7?nin sistemi sayesinde mükemmel görüntü kalitesi ve gerçek renk ve kontrast değerlerini alabileceğiniz Exmor CMOS sensörüyle birlikte sunulan Sony A7 tam kare sensöre sahip ilk aynasız model.

24.3 megapiksel çözünürlüğe sahip 35mm tam kare sensör sayesinde yüksek detay kalitesi sunan Sony A7 güçlü BIONZ X işlemcisiyle de yüksek hız sunuyor.

Dünyanın En Küçük ve En Hafifi

frame sensörlü fotoğraf makinesi Sony A7 ile karşınızda. Bir DSLR fotoğraf makinesinin yarısı boyutlarında ve sadece 474 gram ağırlığa sahip yeni makinesi Sony A7 35mm tam kare sensöre sahip ilk ve tek aynasız fotoğrafmakinesi olarak tanıtıldı. Mükemmel görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlüklü Exmor CMOS sensörün yanısıra retro çizgileriyle de dikkat çekmeyi başaran A7, üst sınıf bir DSLR makineden çok daha fazlasını kompakt boyutlarda sunuyor.

 

Full Frame İhtişamı3

 

 

Sony A7?nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 35mm Tam kare sensöre sahip olması. Full Frame uyumlu E Mount lenslerle birlikte mükemmel performansı gerçek odak değerlerinde kullanıcısına veren yapıda olan A7 Exmor CMOS sensörü sayesinde en kötü ışık koşullarında dahil net görüntüler yakalamanızı sağlıyor. Yüksek ISO değerlerinde düşük noise(kumlanma) değerleri sunan modelin BIONZ® X görüntü işlemcisiyle birlikte, üstün görüntü kalitesine ulaşması sağlanmış. 100-25.600 ISO hassasiyeti aralığında çalışan A7, tüm değerlerde minimum noise değerleri sunmayı başarıyor.

14 Bit RAW işleme performansına sahip Sony, canlı renkler ve doğru kontrast değerlerinin fotoğrafa yansımasını sağlıyor.

 

Yeni BIONZ ® X Görüntü İşlemci

sunulan Sony A7 saniyede 5 kare çekim yeteneğine sahip. LSI (large scale integration) büyük ölçekli entegrasyon) doğal görüntüler elde etmeyi sağlarken gerçek renk ve tonlama geçişleriyle de Sony A7?nin performansını perçinliyor.

Hızlı Hibrid AF

Geliştirilmiş hızlı hibrid otomatik fokus sistemi sayesinde Sony A7 ile hiçbir an odağınızdan kaçamıyor. Sony Alpha A7, Fast Hybrid AF otomatik odaklama sistemi ile faz ve kontrast tespitli AF?yi bir araya getirerek çekimlerde netlemenin hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Sürekli AF takibi ile otomatik netleme eşliğinde saniyede 5 kare çekim yapabilen Sony Alpha A7; hareketli sahnelerde ve özellikle vahşi yaşam, spor ve sahne fotoğrafçılarının dikkatini çekmeyi başarıyor.

Sürekli hızlı çekim performansı saniyede 5 kareye kadar çıkabilirken Hibrid Af ile seri çekim hızları bir araya geldiğinde 35mm tam kare formatta saniyede 5 kare fotoğraf elde etmemizi sağlıyor. 6

Sony A7?nin E-mount lensler ve Yeni Full-Frame Lensler ile uyumluluğu7

Sony E-mount lenslerle tam uyumluluk gösterirken yeni E mountFull Frame lensleriyle daha da dikkat çekici kareler elde etmenizi sağlıyor. APS-C NEX gövdelerin kullandığı tüm lensleri ile Carl Zeiss ve Sony G serisi lensleri ile tam uyumlu Sony A7, yeni gelecek olan Full Frame E-Mount lensleriyle de bir hayli dikkat çekeceğe benziyor.

Değiştirilebilir Açıya Sahip 3.0? LCD Ekran

1.229K çözünürlüğe sahip 3.0? Xtra Fine LCD ekranı ile Sony A7, fotoğrafları ekranda gördüğünüz muhteşem haliyle başka ekranlarda izlemenize olanak tanıyor. Yüksek çözünürlük ve gerçek renkler ile parlaklığı ayarlanabilir sisteme sahip ekranın DSLR makinelerdeki sıkıtntıları ortadan kaldıran hıza ve yapıya sahip. Çekim anı tüm bilgilerinin yansıması sağlanan LCD ekran ile çekimlerinizi daha hızlı gerçekleştirmenin yanında farklı açılara sahip olma imkanı da sunuyor. 84°yukarı 45° aşağı hareket edebilen ekran ile sahne çekimlerinde ve makro çekimlerinizde avantaj sağlarken mükemmel görüntü kalitesinden ödün vermiyorsunuz.

72.4Milyon Nokta OLED Elektronik Vizör

sahneleri gözünüzün gördüğü gibi yansıtmayı başarıyor. 2.4Milyon nokta XGA çözünürlüklü, hassas  renk ve kontrast ile parlaklığı sayesinde geliştirilmiş en kapsamlı vizör olarak Sony tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Tüm LCD ekran bilgileri gibi elektronik OLED vizörünüzde de çekim ayarları konusunda cimri davranılmamış. Tüm bilgileri ve ayarları vizörde görmek daha da basitleşirken gözünüzü vizörden ayırmadan çekim yapmanız kolaylaşmış.

Sıkıştırılmamış HDMI Çıkışı ile 24p/60i/60p Full HD Video Kaydı

Mükemmel kalitede Full HD video performansı sunan Sony A7 her koşulda üstün kaliteli renk ve kontrast değerlerini Exmor CMOS sensörü ve BIONZ®X Görüntü İşlemcisi sayesinde kullanıcılarına sunuyor. Fotoğraf kalitesinin yansımalarını 1080p videolarınızda da görebiliyorsunuz. Sıkıştırılmamış formatta çekim yapma keyfini sunarken video projeleriniz için mükemmel bir video kameraya dönüşen Sony A7, her koşulda ve her ışıkta net ve gerçek renklerde videolar çekmenizi sağlıyor. 24p/60i/60p çekim performansıyla birlikte AVCHD ve MP4 formatta kayıt imkanı tanıyan A7, bu görüntüleri Wi-Fi bağlantısı sayesinde daha büyük ekranlardan izlemenizi de kolaylaştırıyor.

Dahili Wi-Fi ve NFC10

felsefesine sahip Sony?nin birçok modeli gibi Sony A7?de de sunuldu. Tek dokunuşla Tablet ya da akıllı telefonunuza oraddan da sosyal ağlara bağlanabileceğiniz gibi tek dokunuşla tablet veya akıllı telefonunuzla Sony A7?yi konrol etme yeteneğine sahip oluyorsunuz.

alan Etkileşim) özelliği sayesinde Android sistemiyle basitçe iletişim kurabilir ve makinenin kontrolünü sağlarken veri transferi de gerçekleştirebilirisniz. Kabloları ve kart okuyucuları ortadan kaldıran bu sistem sayesinde doğrudan sosyal ağlar ile iletişim sağlanırken seyahatlerinizi an be an kaydedebilirsiniz.

Yeni Göz AF kontrolü

Portre ve moda fotoğrafçıları için özellikle netlik ve keskinlik önemlidir. Sony, doğru netleme için yeni göz AF kontrolünü kullanıcılarıyla paylaşıyor. Gözdeki netlik, ilk izlenim ve dikkat çekicilik için gerekli olduğundan göze odaklanmakta zorluk yaşayacağınız DSLR makinelerin, sıkıntılarını tamamen ortadan kalkmış durumda. Herhangibir portre çekiminde yapmanız gereken tek şey göze odaklanmak ve geri kalan tüm işi Sony A7?ye bırakmak olacaktır.

Çok Arabirimli Flaş Soketleri

Sony fotoğraf ve videolarınızda kullanamanız gereken aksesuarlar için tüm uyumlulukları kullanıcısıyla paylaşıyor. Harici flaş bağlantısının yanısıra dahili mikrofon ve video ışıkları için de bağlantı sunuyor.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Osman Nuri Arslan

SONY A7 ile ilgili aciklamalarinizi okudum tskler…
Ama su an Nikon D7000 ‘e sahibim
SONY A7000 + SEL 28/70 lensli almak istiyorum bu iki makine ile ilgili sizin tavsiyelerinize ihtiyacim var ,
Ne dersiniz ?
Simdiden cok tskler ediyor islerinizde basarilar diliyorum…..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x