Fotoğraf Hikayeleri – Düğün Fotoğrafçılığı / Emre Cazoğlu

0 Shares

Balat’ta dar bir sokak, büyük bir aşk…

Balat, Türkiye’de fotoğrafa gönül verenlerin, yeni başlayan heyacanlı amatörlerin ve profesyonel fotoğrafçıların uğrak yeridir. Dar sokaklar, eski ve nostalji kokan evler, hikayesini o dar sokaklara taşıyan insanlar ve öyküleri vardır. Bu yüzden, o dar sokaklar yaz kış demeden dolar taşar.

Eda ve Gökhan, Balat’ta çekilmiş güzel bir öyküdür. Bu yazının konusu olan fotoğraf; dar bir sokakta zor koşullarla, bulutlu soft bir havada çekilmiştir. Çekim için kullanılan ekipmanlar; Canon 5D mark III cihaz ile 70-200 F2,8 IS II lens , dolgu flaşı olarak Canon 600Ex Rt ve Pocket Wizard tetikleyiciler kullanılmıştır.

Bulutlu bir havada çekilen fotoğraf düşünülenin aksine daha iyi kareler sunar size, makinenizi ve ekipmanınız size bu konuda sayısız güzellikler sunabilir. Sakın Parçalı bulutlu bir havada eyvah demeyin! Güneşli bir havada çekebileceğinizden çok daha iyi kareler çıkartabilirsiniz. Yoksa, hiçbir düğün ve sahipleri hava koşullarını beklemeyecektir, elbellte ki Eda ve Gökhan da Mükemmel bir çift kendileri, birbirlerinin gözlerine heyacanla, aşkla bakmaları hemen seziliyor, fotoğrafa yansıyor. Bu vb. kareleri çekerken onları yönlendirmek, bu işten keyif almak ve sevgili modellerimle kaliteli bir çekim yapmak benim için de vazgeçilmez oluyor. Dar sokaklar, üretkenliğinizin ve yaratıcılığınız pir parçası olurken, siz de çekimin sonuna nasıl geldiğini anlamayabiliyorsunuz.

Fotoğraf Hikayeleri

Emre Cazoğlu / Photographer

Galeriyi incelemek için Tıklayınız

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x