En Popüler Marka Hangisi?

0 Shares

Fotoğraf makinesi almaya karar verdikten sonra büyük bir boşluk kalıyor önümüzde. Hangisini almalıyız, neden almalıyız? Sortable.com ‘un son
altı ayda 275000 kişiyle yaptığı araştırmalara göre fotoğraf makinesi savaşları Canon, Nikon ve Sony arasında geçiyor. Arkalarından da Panasonic, Fujifilm and Olympus geliyor.

Araştırmaya göre kullanıcıların %33ü Canon ‘u en popüler marka olarak görürken, Nikon %26 ile ikinci sırada geliyor. Sony, Panasonic, Fujifilm, Olympus onları takip ederken bir diğer özellikle DSLR kullanıcıları çok olan Pentax %3 ile geliyor.

Tabi tek seçim zorluğu burada yaşanmıyor, aynı zamanda ne tip fotoğraf makinesi alacağımız da bir çelişki. Kimi zaman kompakt makineleri tercih ederken, kimi zaman da fiyatları iyiden iyiye düşen DSLR ‘lar seçimimiz oluyor. Son zamanlarda ortaya çıkan mirrorless (aynasız) modeller de küçük görünümleri ve iyi imaj kaliteleriyle piyasada yerini almış durumda ve giderek artıyor.

Grafikte de göreceğiniz gibi aynasız makineler yeni çıkmasına rağmen çok ciddi yer kazanmış durumda ve bu pastada şu anda Canon ‘un yeri yok. Canon, büyük ihtimalle buraya da girecek ve pastadan pay almaya çalışacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

11 Comments
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x