Dünya Çapında En İyi 20 Çocuk Fotoğrafçısı

0 Shares

Çocuk fotoğrafçılığı devasa bir endüstri, ve aileniz için mükemmel uyumun yakalanması hiç kolay bir iş değil. Farklı alanlarda uzmanlaşmış fotoğrafçıların doğru seçimi yapması –samimi hamilelik portrelerinden yeni doğmuş bebek çekimlerine kadar- çocuğunuzun ve ailenizin kusursuz fotoğrafa sahip olması için şarttır. Bu nedenle işlerinde son derece iyi ve bu alanda uzmanlaşmış fotoğrafçıların en mükemmel 20 tanesini sizin için sıraladık.

20. Rachel Fellig

Rachel hareketli,mutlu ve iyi zaman geçiren ailelerin bu anlarını yakalamayı seven bir aile fotoğrafçısı. Rachel, işi ile ilgili sitesinde ‘’Geriye dönüp fotoğraflarınıza baktığınızda, anılarınızın sıcacık hissettirmesini, onların sizi gülümsetmesini, size ailenizle mutlu bir gün geçirdiğinizi hatırlatmasını istiyorum. Dünya erirken en önemli şey yüzlerinde ki gülümsemeyi en çok sevdiğiniz insanlardır. ‘’ diyor.

19. Raquel Frechette

Raquel, yeni doğmuş, bebek, çocuk ve aile fotoğrafçılığında uzmanlaşmış, New York, Brooklyn’de çalışan bir fotoğrafçı. Ayrıca çocukların doğum partileri gibi etkinliklerde de başarılı bir fotoğrafçı ve çekim sırasında eğlenceli rahat tarzını koruyabiliyor.

18. Michael ve Sophie Kormos

Ödüllü fotoğrafçılar olan ve aynı zamanda evli olan çiftin başarısının sırrı ikisininde farklı alanlara odaklı olmaları. Michael büyük resmi kucaklayan, Sophie ise ayrıntılar için yaşayan bir mükemmelliyetçi. Birlikte büyük resimde ki küçük ayrıntıları yakalamak için çalışıyorlar. Hayatlarını zenginleştiren ve fotoğraflarını eşsiz kılan bu kombinasyon. Ebeveynler olarak, her ailenin benzersiz öyküsünü bu portrelerde yakalayabilmek için çabalıyorlar.

17. Genine Esposito

Genine New York’un en yetenekli ajansı olan Abrams Artists ile çalışan ve aynı zamanda New York doğumlu olan yetenkli bir fotoğrafçı. Genine tutkusu için, ‘’ Fotoğrafçılık bana göre, görülenden daha çok görülmeyen ile ilgili. Görünen karışıklığı gidermek istiyorum, böylere ruh ve kişilik gibi görülemeyen şeyler parlıyorlar. Müşterilerimin görüntüyü hissetmelerini istiyorum. Bu benim için bir başarı.’’ diyor.

16. Kate Burton

Burton Wells Fotoğrafçılık üyesi olan Kate, aile portrelerınde bir uzman. Çalışmaları aynı zamanda The New York Times, Time Out Magazine ve New York Magazine gibi seçkin dergilerde stil bölümünde yer aldı. Kate kişisel sitesinde ‘’Yıllarca yüzlerce çocuğu fotoğraflayarak oldukça şanslıydım ve bunlardan ikisinin bana ait olmalarından dolayı da çok şanslıyım’’ diyerek işinin konusu olan çocukları ne kadar çok sevdiğini anlatıyor.

15. Sema Korkmaz

Fotoğraf ile çocukluğundan beri ilgilenen Sema, üniversiteden edindiği teknik eğitimi ve sanatsal bakış açısını fotoğrafçılığın bir çok alanında değerlendiriyor. Basın, ürün, stüdyo ve organizasyon alanlarındaki fotoğraf tecrübelerini; yedi yıldan bu yana severek yaptığı doğum ve evlilik fotoğrafçılığında yoğunlaştırıyor.

14. Meredith Zinner

Meredith’i eşsiz kılan, etkileşimli ve eğlenceli çekimlerin yanı sıra oldukça fazla ve çeşitli fotoğraf çekmesidir. Yani, işini bitirdiğinde seçmek için neredeyse seksen ile yüz arasında fotoğrafa sahip olacaksın.

13. Michelle Lindenmuth

Philadelphia merkezli olan Michelle, gençlik konuları ile iletişim için usta bir isim. Bir çocuğun gerçek kişiliğini ortaya koyarak, anları olduğu gibi, korunmadan yakalamaya çalışıyor.

12. Laura Siebert

Laura, Denver’da yaşayan ve fotoğrafçılık sektörüne atılmadan önce pediatrik yoğun bakım hemşiresi olarak çalışan, önde gelen bir aile fotoğrafçısıdır. İki veya daha fazla nesne arasındaki ilişkiyi fotoğraflara kusursuz olarak yansıtmakta uzmanlaşmıştır.

11. Ruth Williams

Teksas,Dallas’ta yaşayan Ruth muhteşem bir fotoğrafçı, İspanya’da büyürken fotoğraf temellerini babasından öğrendi. Şimdi çocuk ve aile fotoğrafçılığına odaklaranarak babasının hakkını vermeye çalışıyor.

10. Justine Cooper

Justine, uluslararası fuar gazeteciliği ve sanat fotoğrafçılığı ile uğraşan bir sanatçıdır. Sitesine göre, “teknik olarak sağlam” diye nitelendirdiği fotoğrafları, iyi ışık ve kompozisyona karşı bir duyarlılık sergilerken, konunun ruhunun parlamasına izin veriyor.

9. Christine Desavino

New York şehrinin metropol alanının neredeyse tamamına hizmet veren Christine, plaj ve çocuk fotoğrafçılığına uzmanlaşmıştır. Bu nedenle, sadece yaz mevsimi portresi için bile mükemmel bir seçim olabilir.

8. Stanley Nov

Stanley ilk fotoğraf deneyimini 1984’te babasının Pentax’ının deklanşörüne bastığında yaşamıştır. Otuz yıl sonra şimdi, doğumdan gençliğe kadar tüm anları en saf şekilde yakalamaya çalışmaktadır.

7. Dilan Polat

Başarılı bir doğum fotoğrafçısı ve aynı zamanda bir anne olan Dilan, işinden sitesinde “Şimdilerde; kucağa alınan her bebekte; kokusu içine çekilirken nefeslerin en derinine, her annenin bebeği kucağındayken dudaklarından dökülen “Dünyanın en güzel duygusu bu.” cümlesinin en yakın şahidiyim. Her gün bir bebeğim daha oluyormuşçasına mutluyum. Daha ne ister bir insan bu hayatta?” diyerek  bahsetmiştir. Ve mesleğinin tanımını “Dünyanın en güzel duygusunun fotoğrafçısıyım.” diyerek yapmıştır.

6. Meg Miller

New York’ta bulunan Meg, düğün ve aile fotoğrafçılığında uzmanlaşmıştır. Benzersiz bir fotoğraf muhabirliği ve aldığı güzel sanatlar eğitimi ile yakaladığı sanatsal tarzı dijital fotoğrafçılığın arka planını eksiksiz bir biçimde birleştiriyor.

5. Heather Mosher

Heather, New York ve çevresinde sadece doğal ışık ayarlarında çekim yapıyor. Sadece doğanın sağlayabileceği, yalnızca renkli ve otantik arka planları kullanmaya inanıyor.

4. Beryl Ayn Young

Bir aile fotoğrafçısı olmanın yanı sıra Beryl ayrıca portre atölyeleri de sağlıyor. Ebeveynlerin çocuklarının mükemmel fotoğraflarını çekebilmeleri için Beryl ile birlikte katıldıkları bir sınıf harika bir deneyim olma özelliği taşıyor.

3. Bentley Waters

Teksas doğumlu olan, iki çocuğa sahip ve fotoğrafçılık için New York’a taşınan başarılı fotoğrafçı sitesinde işi için, ”İnsanlar bana neden bir aile fotoğrafçılığı yapmaya karar verdiğimi sorduğunda onlara hayatımdaki en çok sevdiğim iki şeyi birleştirdiğimi söyledim.” diyor.

2. Alisa Murrey

Alisa, hamilelik fotoğraflarından çocuklara ve gençlere kadar aileyi ilgilendiren her şeyi çekmeyi seviyor. Teksas’ta bulunan stüdyosu, Ulusal Çocukluk Portresi Sanatçıları Derneği ve Profesyonel Fotoğrafçılar Derneği’nin onur üyesidir.

1. Linnea Lenkus

20 yıldan fazla süredir hem eş hem anne olan ve psikoloji alanında derecesi olan Linnea, kamera karşısında ki zor ve utangaç çocuklar için şüphesiz çok iyi bir şeçimdir. Stüdyo fotoğrafçılığı, portre fotoğrafçılığı gibi alanlarda da uzun süren ve başarılı deneyimleri bulunmaktadır. İçine sanatı da kattığı fotoğraf çalışmalarına Los Angeles’da devam ediyor.

Gökhan Gök

Yönetmen & Müzisyen. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü birincilikle bitirdi. TURSAK Geleceğin Sineması Ödülü, Boğaziçi Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü sahibi. Çeşitli sinema ve reklam filmlerinde senaristlik ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Fotografium'un Youtube yüzü.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x