Drone’larla Yaratılan Dev Uçan Heykel

0 Shares

Miami Sahilinde gerçekleştirilen sanat performansında 300 drone kullanılarak yapılan kareografide kuşların süzülüşü taklit edildi ve Drone’larla Yaratılan Dev Uçan Heykel ortaya çıktı. Işıklarla donatılan bu 300 drone belirli bir algoritma tarafından küme halinde süzülmeleri için programlandı. Drone sürüsünün harika performansı alandaki izleyiciler tarafından görüntülenmiş.

Lonneke Gordijn ve Ralph Nauta, beraber çalıştıkları proje kapsamında kuş sürülerinin hareketleri üzerine yoğunlaşmışlar. Bu sayede kuşların uçuş yönlerini önceden belirlemek üzere makinelere yüklenebilen bir yazılım geliştirmişler. Ekip ekran üzerinden değil de direk ortamda seyircilerin deneyimleyebildiği gerçek performanslar yapmayı tercih ediyor.

Drone Sürüsü – Miami

Drone Sürüsü – Miami

 

Gökhan Gök

Yönetmen & Müzisyen. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü birincilikle bitirdi. TURSAK Geleceğin Sineması Ödülü, Boğaziçi Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü sahibi. Çeşitli sinema ve reklam filmlerinde senaristlik ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Fotografium'un Youtube yüzü.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x