Connect with us

Genel

Drone’larınız Artık Üşümeyecek!

Drone’ların yüksek irtifada eksi derecelere varan hava sıcaklıklarından etkilendiği hepimizin malumu. Bir çok drone kullanıcısı özellikle soğuk havalarda pillerinin birden bittiğini drone uçurmanın soğuk havalarda riskli hale geldiğini söylüyor.

San Francisco’lu tasarımcı Daniele Baskin bu duruma kendince bir çözüm bulmuş ve drone’lara kazak örmeye başlamış. Evet yanlış duymadınız Danielle tığı ipliği eline almış ve drone’lara kazak örmüş. Başlarda drone’ların soğuk hava şartlarında etkilendiğini bilmediğini söyleyen Danielle ilk önce bunu farklı bir fikir olduğunu düşündüğü için uygulamış. Daha sonra drone’ların hava şartlarından ciddi derecede etkilendiğini öğrenen Danielle bir çok farklı renk ve desene sahip drone kazakları üretmiş.

dronesweaters

Dünyanın bir çok yerinden yüzlerce sipariş aldığını söyleyen Danielle  kazaklarını en iyi ısı yalıtım malzemelerinden biri olan yünden yaptığını ve bu kazakların drone için yenilik değil bir ihtiyaç olduğunu sözlerine ekliyor.

indir

13388629115863b9f768fb61.06773545

https://www.dronesweaters.com web sitesinden satın alabileceğiniz bu kazakların tanesi 189 dolardan satılıyor. Bugün ki dolar kuru düşünüldüğünde Türkiye’den bir çok drone sever  sipariş vermek yerine ‘’Ananeme ördürürüm ben bunu’’ düşüncesiyle hareket edeceği aşikar. 🙂 Tabii dronelara böyle kazaklar giydirmek ne kadar güvenli? Aerodinamik gibi konularda bu kazakların uçaşa etkisi nasıl olur? Bu gibi sorulara olumlu cevaplar bulabilirsek etrafta uçan kazaklı drone’lar görmemiz işten bile değil.

6096cbaa58b8b2168f89eb1fac770518

youtube-abone

Continue Reading

Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu. Fotografium, dijital içerik üreticisi.

Click to comment
avatar
  Subscribe  
Bildir

More in Genel

To Top