Drone ile Havadan Hyperlapse Çalışması

0 Shares

Dünya genelinde ve Ülkemizde de drone kullanıcıları bu cihazları farklı amaçlarla kullanmaya devam etmekte. Kimileri işin eğlence boyutuyla uğraşıp bakkaldan sigara aldırıp balık tutmak için kullanırken kimileri de işi biraz daha ciddiye alıp profesyonelce düşünerek fotoğraf ve video çalışmaları yapmakta.

Geçmiş yazılarımızda ”Satlapse – Kuş Bakışı Çekilen Time Lapse” çalışmasından bahsetmiştik. Havadan drone ile çekilen fotoğraflar işlenerek adeta uydudan çekilmiş bir Time Lapse görüntüsü elde ederek bu çalışmayı gerçekleştirmişlerdi.

havadan-hyperlapse

Şimdi ise tamamen gece çekilen RAW fotoğraflar işlenerek üstelik Satlapse çalışmasındaki gibi sabit olmadan hareket ederek Hyperlapse çalışması yapıldı.

Hava fotoğrafçısı Jonathan Lucan DJI İnspire 1 model drone ile RAW DNG fotoğraflardan bu 2 dakikalık havadan Hyperlapse çalışmasını gerçekleştirdi.

5 saniye aralıklarla çekilen RAW fotoğrafları Adobe Photoshop CC programıyla işleyerek yaklaşık ham hali 100gb olan fotoğraflardan bu muhteşem çalışmayı yaptı. İşte o çalışma sizlerle.

Havadan Hyperlapse Çalışması

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x