DJI Zenmuse X5 Gimbal ile Yeni Kamera Sistemini Duyurdu

0 Shares

Drone dünyasının en iyilerinden olan DJI markasının son ürettiği Zenmuse X5 Gimbal ve Micro Four Thirds değiştirilebilir lensli kamerasını duyurdu.

DJI İnspire 1 modeli için ürettiği bu Gimbal ve kamera modeli ikiye ayrılıyor. X5 ve X5 Pro.

Birbirinden farkı ise X5 Pro‘da Raw video kaydı ve HDR video özellikleri bulunuyor. Her iki model de 16 Megapixel fotoğraf çözünürlüğüne sahip ve 4K video çekebiliyor. 3 Axis Gimbal ile titreşimin en aza indiği bu sistemde önceki kamera modellerinde enstantane ve ıso değerlerine müdahale edebiliyorken bu modelde enstantane diyafram ve ıso ayarlarına aynasız makine kullanıyor gibi müdahale edebiliyorsunuz.

 

ZENMUSE-X5-__-800_05

Zenmuse X5

 

 

Önceki modellerde bulunan kameralar video bakımından kaliteli olsa da fotoğraf bakımından pek fazla kaliteli değildi. Bu modelde ise Panasonic GH4 kullanıyor gibi GH4 sensörüne eş değer Four Thirds sistem kullanılıyor. Sensör olarak RX100 gibi 1” sensöre sahip fotoğraf makinelerini de geçen bu sistemle, aynen DSLR gibi Diyafram öncelikli, Enstantane öncelikli ve Manuel ayarları kullanarak mükemmel fotoğraflar elde edebileceğinizi söyleyebilirim. Üstelik ISO performansı başarılı olacağa benziyor, 100-25600 aralığa sahip.

ZENMUSE-X5

Zenmuse X5

 

 

 

Yenilenen kamera sistemine 4 farklı geniş açı lens bağlanabiliyor. Bu lensler DJI MFT 15mm f/1.7 ASPH lens, Panasonic Lumix 15mm G Leica DG Summilux f/1.7 ASPH lens, Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12mm f/2.0 lens, ve Olympus M.Zuiko 17mm f/1.8 lens X5 Gimbal.

Bu sistemde artık sabit netlik gibi bir derdiniz de yok, DJI Go uygulaması veya yeni Focus kontrol cihazı ile netliğinizi manuel olarak yapabileceksiniz.

ZENMUSE-X5-__-800_13

Zenmuse X5

 

 

Kamera adeta Aynasız bir fotoğraf makinesi özelliklerine sahip. 8 saniye uzun pozlama ile 1/8000 enstantane aralığına sahip. 100-25600 ıso aralığı bulunmakta. Dilerseniz üzerine Micro SD kart takıp kayıt alabilirken dilerseniz x5R modelinde RAW video çekebilmek için 512GB SSD bağlayabiliyorsunuz. Üzerinde gelen Lensi 15mm odak ve 72° görüş açısına sahip. f1.7 diyafram ile ortam ışığından en fazla şekilde yararlanabileceksiniz.

ZENMUSE-X5

 

 

340 gram ağırlığa sahip bu Gimbal ve kamera sistemi Dji İnspire 1 ve Matrice 100 modellerinde kullanılabilecek.

DJI Inspire 1 Pro , Zenmuse X5 Gimbal ve DJI MFT 15mm F1.7 ASPH  tek kumandalı set almak için tıklayınız.

DJI Inspire 1 Raw , Zenmuse X5 Pro Gimbal ve DJI MFT 15mm F1.7 ASPH  tek kumandalı set almak için tıklayınız.

 

 

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x