DJI RS3 Mini İle Tanışın!

DJI RS3 Mini
0 Shares

DJI RS3 Mini 3. Nesil Gimbal

Dji rs3 mini modeli markanın RS serisi adını verdiği el gimballerinin ilk mini temsilcisi olarak karşımıza çıktı. Sadece 795 gr ağırlığı ile hafif ama RS3 pro kadar sağlam olarak lanse edilen yeni gimbal gerçektende teknik özellikler itibariyle büyük versiyonlarını aratmayacak bir çok fonksiyon ile donatılmış. Hem de yarı yarıya kompakt hale getirilmiş. İşte bu yönüyle RS 3. nesil olarak adlandırılıyor.

Dji RS3 Mini Modeli

DJI RS3 Mini Başlıca Özellikler:

  • 795 gr kendi ağırğı ile 2kg Taşıma Kapasitesi
  • USB-C Üzerinden 2.5 Saatte Tam Dolum
  • Batarya ile 10 Saat Kullanım İmkanı
  • Yatay ve Dikey Çekim Özelliği
  • 3. Nesil Stabilizasyon Algoritması
  • 1.4″ Renkli Dokunmatik Ekran
  • Bluettoh ile Shutter Kontrolü

Bu öne çıkan özelliklerden tabi en çok göze çarpanı hafif ve kompakt tasarıma rağmen yüksek taşıma kapasitesi. RS3 mini kamera ve lens uyumluluğuna baktığımızda ise video çekimlerinde en çok kullanılan Sony A7 serisi kameralar ve 24-70 mm ile sorunsuz çalıştığını görüyoruz.

RS3 Mini Kamera Uyumluluğu

Yine RS3 Mini modelinin desteklediği en önemli kameralar Canon EOS R6 Mark ıı ve EOS R serisi tüm aynasız fotoğraf makineleridir. Nikon z serisi aynasız kameralar ile Panasonic ve Fuji’nin en güncel kameraları ve lensleri ile de uyumluluk gösteriyor. Bu özellikleri ile taşınması en kolay video ekipmanı olarak setlerde yerini alıyor.

RS3 Mini İle Tek Başına Profesyonel İçerikler Mümkün

RS3 mini taşıma kapasitesi ile beraber RS Pro serisinin üstün stabilizasyon fonksiyonlarını da taşıyor. Bu ikisi birleşince de kendi başına içerik üreten youtuber, vloggerların seyahat halindeyken hemen yanı başında olacak çok iyi bir kamera sabitleyicisi olmasını sağlıyor. Tabi bu içerikler için dikey video çekimi için tasarlanması da bir başka kolaylık. Hem yatayda hem dikeyde taşıma kapasitesinin ve dengesinin bozulmaması ile beraber hızlıca kalibre edilebilir olması iş akışını hızlandırıyor elbette.

DJI RS3 Mini Dikey Çekim Modu

Yeni modelin gövdesinde ayrıca 1.4 inç boyuıtunda renkli ve dokunmatik bir de LCD ekranı bulunuyor. Bu sayede aynı pro modelinde olduğu gibi gimbal menüsünü ekrandan kontrol ederek hızlıca işlem yapılabiliyor. Yine Bluettoh ile denklanşörü kontrol etmek mümkün. Son olarak da tam dolu batarya ile 10 saat çalışabilme özelliğini eklemek lazım. Çünkü gezi ya da seyahat videolarında bu özellik oldukça önemli olacaktır.

İşte tüm güzel fonksiyonlar ve teknik özellikler ile içerik üreticilerinin tüm beklentilerine cevap veren DJI RS 3. nesil stabilizasyon algoritması ünvanını hak ediyor. Tüm marka ürünlerine ve RS3 mini fiyat bilgisine DJI kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Erdem Kılavuz

Fotografium İçerik Editörü,İstanbul Ünv. Radyo-TV mezunu.30 yılı aşkın süredir fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x