DJI Osmo Mobile İnceleme, Teknik Özellikler ve Fiyat

0 Shares

DJI Osmo Mobile özellikleri ve fiyatı itibariyle video içerik üreticileri (vlogger, youtuber vs.) için şu an piyasada bulunan en donanımlı cihazlardan birisi. Video içeriği üretmek daha önce de nispeten kolaydı ama kaliteli video içeriği üretmek DJI Osmo Mobile ile çok daha kolay bir hale geldi.

satin-alma

DJI Osmo Mobile ile sinema setinde binlerce dolarlık ekipmanlarla çekilmiş havası veren görüntüler elde edebiliyorsunuz. Zaten DJI’ın kurulduğu ilk günden bu yana çıkardığı ürünlerde verdiği mesaj “Normalde çekmek için binlerce dolarlık ekipmana sahip olmanız gereken görüntüleri, DJI ekipmanlarıyla çok daha ucuza ve kaliteli bir şekilde çekebilirsiniz.” oldu. DJI ise son bir yılda en çok büyüyen teknoloji firması olarak bunun karşılığını aldı.

Active Track Takip Özelliği

DJI GO uygulaması vasıtasıyla kullanabileceğiniz Active Track özelliği ile videonuzu çekecek ikinci bir kişiye ihtiyaç duymadan, tek başınıza kaliteli bir video çekebiliyorsunuz. Telefonunuzu cihaza bağladıktan sonra ekrandan Osmo Mobile‘ın takip etmesi gereken alanı parmağınızın ucuyla seçiyorsunuz ve cihaz takibe başlıyor. Olur da kayıt esnasında Osmo Mobile’ın kadrajı dışına çıkarsanız sadık bir eş gibi sizin tekrar kadraja girmenizi bekliyor ve kadraja girdiğinizde sizi tanıyıp yine takip etmeye başlıyor. Yukarıdaki inceleme videomuzda göreceğiniz üzere kullanırken çok keyif alacağınız bir özellik.

Motion Timelapse Özelliği

Motion timelapse videoları çekmek de eskiden nispeten zahmetli ve oldukça emek isteyen bir çalışmayken, DJI Osmo Mobile ile motion timelapse videoları çekmek çok zahmetsiz bir hal aldı. Ayrıca çekim sonrası kurguyla vs. uğraşmanıza da gerek kalmıyor. Tertemiz ve akıcı bir timelapse videosu elde edebiliyorsunuz.

Akıcı ve Titreşimsiz Video Çekimi

Yürürken video çekmek zorunda kalanlar bilirler ki, kamerayı sabit tutmak çok zordur, dolayısıyla çektiğiniz videoda da çok fazla titreşim meydana gelir. Ancak DJI Osmo Mobile ile çekim yaparken ne kadar hareket etseniz de nihayetinde oldukça titreşimsiz ve sinematik bir video elde edersiniz.

Canlı Yayın Özelliği

DJI GO uygulaması üzerinden doğrudan YouTube veya Facebook‘a canlı yayın yapabiliyorsunuz. Bu noktada, DJI Osmo Mobile’ın şöyle güzel bir artısı var. Osmo Mobile telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlandığı için telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını meşgul etmiyor ve daha az pil kullanımıyla daha akıcı bir şekilde internette canlı yayın yapabiliyorsunuz. Yine video içeriği üreticileri için harika özelliklerden bir tanesi.

Panorama Çekim

DJI Osmo Mobile ile panorama çekim yapmak için de yine herhangi bir uğraş göstermeniz gerekmiyor. Siz sadece Panorama fonksiyonunu seçiyorsunuz ve Osmo Mobile otomatik olarak 9 farklı kare çekip onları birleştiriyor. Nihayetinde, yine hiçbir uğraş göstermeden son derece kaliteli bir panorama görüntü elde ediyorsunuz. DJI, tembel arkadaşlarımızı analarından babalarından çok düşünmüş yine.

Şarj Süresi ve Pil Kullanımı

DJI Osmo Mobile 2.5 saatte şarj oluyor. Tam dolu bir bataryayla ise 4.5 boyunca çekim yapabiliyorsunuz. DJI Osmo Mobile açısından herhangi bir sıkıntı olmasa da 4.5 saat canlı yayın yapıp da başına bir şeyler gelmeyecek bir akıllı telefon yok sanırım piyasada.

DJI Osmo Mobile Fiyatı

DJI Osmo Mobile, Türkiye’de ilk fotografium.com stoklarında 6 Ekim 2016 satışa çıktı. Ön sipariş veren birçok vlogger’ın Osmo Mobile’larını dün kargoladık. Türkiye pazarı için beklediğimizden daha yoğun bir taleple karşılaştık. Bu yoğun talebi, DJI’ın daha önce çıkardığı birçok ürün gibi DJI Osmo Mobile‘ın da parasının hakkını veren bir ürün olmasıyla açıklıyoruz.

 

DJI Osmo Mobile Ürün Fotoğrafları

 

Resmi Tanıtım Videoları

youtube-abone

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
ali

Dji Osmo Mobile ile nasıl canlı yayın yapabiliyoruz. Ayrıntılı anlatmanız mümkün mü? Teşekkürler

Ezgi Yıldız

Youtube’da kendi çapımda, fazla gösterişe kaçmadan yemek yapıp onları videoya çekip takipçilerimle paylaşıyorum. Mutfağım küçük olsa da sürekli hareket ettiğimden kurgu kısmında biraz sıkıntı oluyordu. Youtube’daki incelemenizde takip özelliğini gördüm ve almak istedim. Bu tarz aletler bana biraz karmaşık geldiğinden tereddütlüydüm ama şu iki günde bile tereddüt edilecek bir şey olmadığını anladım. Gerçekten çok kullanışlı.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x