DJI Osmo Mobile Geliyor!

0 Shares

Drone ve Profesyonel video ekipmanlarıyla tanıdığımız son bir yılda en hızlı büyüyen şirket unvanını alan DJI firması Osmo Mobile’i tanıttı. Sırasıyla DJI Osmo  –  DJI Osmo+  ve şimdi de  DJI Osmo Mobile ile video çekmeyi zor olmaktan çıkartıp fotoğraf gibi günlük hayatımızın bir parçası yapacağa benziyor 🙂

satin-alma-butonu

Son bir yılda ülkemizde Vlogger (Video Blog) hızla artımış bulunmakta.Video çekmek istediğini ve projelerini bizimle paylaşan Vlogger arkadaşlara verdiğimiz profesyonel çözümler sayesinde ülkemizde de artık çok kaliteli kanallar açılmış durumda.En büyük sosyal medya mecraları olan Facebook , Instagram ve Twitter‘ de son günlerde yapılan analizlere göre  video (kısa hikaye) paylaşımı %45 artmış.DJI Osmo Mobile’ın sunduğu 4K desteği sayesinde belgesel, kısa film ve düşük bütçeli aksiyon sahnelerin çekilebilmesi mümkün.Satışa sunulmasıyla birlikte en çok vlog çeken Youtuberların kullanacağı tahmin ediliyor.

Djı Osmo Mobile

DJI Osmo Mobil hareketli çekimlerde otomatik olarak stabilizayon sağladığı ve Osmo modeline göre farkı üstünde kamerasız gelmesidir.DJI Osmo Mobile, üzerine yerleştireceğiniz telefon ile bağlantı kurarak telefon kamerası ile görüntüleri çekiyor. Bunun yanı sıra yine bazı yenilikler de DJI Osmo Mobile ile birlikte geliyor.Bunlar arasında time lapse özelliği oldukça popüler görünmekte.

Djı Osmo Mobile

Cihazın bluetooth aracılığıyla DJI GO uygulaması ile birlikte kullanıldığında tıpkı Phantom 4 drone modelinde olduğu gibi seçilen nesneyi takip etmesi söz konusu. Cihaz 3 eksenli görüntü sabitleme yeteneği ile muazzam görüntüleri kullanıcılarına ulaştırabiliyor. Osmo Mobile 2.5 saat civarındaki şarj olma süresine sahipken tam dolu bir batarya ile 4.5 saat aktif kullanım gerçekleştirilebiliyor.

dji-osmo-mobile-takip

DJI Osmo Mobile, Android ve iOS ile uyumlu DJI GO adındaki uygulaması ile birlikte geniş bir yelpazede telefon desteği de sunuyor. 2,5 saatte şarj olan DJI Osmo Mobile, bu şarj ile 4,5 saate kadar kullanılabiliyor. DJI Osmo Mobile 1349,00TL’lik fiyat etiketiyle Fotografium’un raflarındaki yerini aldı.

 

 

Ürünü satın almak için TIKLAYIN!

 

youtube-abone

Salih GÖKDUMAN

Portre Fotoğrafçısı

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
yılmaz kara

Türkiye satış fiyatı yine uçuk bi rakam olacağından eminim. 300 doların bugünkü kura göre yaklaşık 900 tl olduğu, DJI Osmo 570 doların 1700 yapmasına rağmen ülkede 2200 civarında olduğu düşünülürse +1200den aşağı olmaz kanaatindeyim. DJI’ında Türkiye’ye gönderimi olmadığı saçmalığı da var gerçi gönderse dahi %18 gümrükte ödememiz gerekiyor maalesef.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x