DJI Inspire 1 Pro & Raw – Satışa Sunuldu

0 Shares

Geçtiğimiz günlerde Drone dünyasının lideri haline gelen DJI markası Zenmuse X5 ve X5 Pro gimbal ve kamera setini duyurdu. Değiştirilebilir lensli Micro Four Thirds sensörlü sisteme ve birleşik 3 Axis gimbal ile desteklenen Zenmuse X5 satışa sunuldu.

 

DJI Inspire 1 Pro Raw Zenmuse X5

 

 

Hangi Modellerle Kullanabiliriz?

Zenmuse X5 ve X5 Pro gimbal şimdilik üretilen modeller içinde sadece Inspire 1 de kullanılacak. Geliştiriciler için satışa sunulan Matrice 100 de kullanılma gibi bir duyum şuan için yok. Satışa Inspire 1 artık Zenmuse X5 gimbal ile birlikte Inspire 1 Pro ve Inspire 1 Raw olarak iki farklı şekilde yine tek ve çift kumanda olmak üzere satışa sunuluyor.

DJI Inspire 1 Pro Raw Zenmuse X5

 

 

Özellikleri ve Önceki X3 Gimbal ile Farkı Nedir?

Inspire 1 satışa sunulduğunda Zenmuse x3 ile birlikte satılıyordu. Şimdi ise Zenmuse X5 seti ile birlikte Pro ve Raw seti olarak karşımızda. Zenmuse x3 ile x5 modellerinde yine 3 axis gimbal özelliğine sahip. X5 modeli bağlantı portu x3 e göre farklı olduğu için x3‘ün titreşim emici kartını değiştirmek gereklidir. Fakat işlevsellik olarak aynı x3 gibi 360 derece hareket kabiliyeti bulunmakta. Gelelim en can alıcı değişime.

 

DJI-Zenmuse-X5

 

Zenmuse X3 modelindeki 1/2.3 lük sensör boyutuna göre yaklaşık 3 kat daha büyük sensöre sahip olan Micro Four Thirds sensör tipi en büyük değişikliklerden biri. 12 Megapixel fotoğraf çözünürlüğü 16 Megapixele yükseldi. 20mm odak uzaklığına ve f2.8 diyaframa sahip x3 sonrası değiştirilebilir lensli x5 standart lensi olan 15mm‘lik geniş açılı ve f1.7 diyaframa sahip AF özelliği olan lensli sisteme dönüştü.

Zenmuse X5, 100 ile 25600 ISO aralığına sahip, düşük ışık şartlarında net ve temiz fotoğraflar çekebileceksiniz.

 

DJI Inspire 1 Pro Raw Zenmuse X5 pro

 

Adeta üzerinde 15mm lik keskin ve açık diyaframa sahip GH4 aynasız makine varmışcasına kaliteli çekimler yapabileceğiniz küçük boyutlarda bir sisteme dönüştü. İsmine eklenen Pro ve Raw eki de X5 modelinde olmayan RAW video özelliği X5 Pro modelinde bulunmakta. Bu sebeple X5 Pro versiyonla satılan Inspire 1 modeline Raw eki getirildi. Raw modeline ek olarak 512GB SSD harddisk takılabiliyor ve böylede direk harici kayıtçı olmadan 4K RAW videolar çekebiliyorsunuz.

 

DJI Inspire 1 Pro Raw Zenmuse X5

 

Yine Inspire 1 de tek veya çift kumanda kullanabiliyor, ikinci kumanda ile 360 derece hareket ederek cihazdan bağımsız sahneleri rahatça görüntüleyebiliyorsunuz. Tablet veya mobil cihazınızın üzerinden önceden sadece enstantane ve iso gibi ana fotoğraf ayarlarına müdahale edebilirken şimdi diyafram ayarını da aynen DSLR gibi kullanabiliyorsunuz.

 

DJI Inspire 1 Pro ve Zenmuse X5 Tanıtım Videosu

 

 

 

Zenmuse X5 satışa sunuldu ve şuan ”Ön Siparişler” alınmaya başlandı. Sınırlı sayılarda gelecek olan Inspire Pro ve Raw setini satın almak için tıklayın.

Inspire 1 Pro – Zenmuse X5 Gimbal Multikopter seti – Tek kumandalı

Inspire 1 Pro – Zenmuse X5 Gimbal Multikopter seti – Çift kumandalı

Inspire 1 Raw – Zenmuse X5 Pro Gimbal Multikopter seti – Tek kumandalı

Inspire 1 Raw – Zenmuse X5 Pro Gimbal Multikopter seti – Çift kumandalı

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x