Connect with us

Haberler

DJI, Hasselblad’ı Satın Aldı!

Kasım 2015’te dünyanın en büyük dron şirketi DJI, İsveç kamera şirketi Hasselblad‘in küçük bir hissesini aldığını duyurmuştu. Aynı yılın Temmuz ayında, iki şirket güçlerini birleştirip Transformers‘tan fırlamış bir orta format dronu olan DJI Matrice 600‘ü çıkardı. Bugün gelen yeni bir habere göre ise DJI, Hasselblad’in çoğunluk hissesine sahip olmuş.

The Luminous Landscape kaynaklı habere göre birçok güvenilir kaynak bu haberi doğrulamış. Haberi yazarı Kevin Raber’a göre bu alım yakında kamuoyuna detaylarıyla duyurulacak.

Eğer haber doğruysa Hasselblad özüne dönerek yine havadan görüntüleme sistemleri üretimine başlayacak. Rivayete göre, 1940’larda İsveç Hükümeti şirket sahibi Victor Hasselblad’e giderek ondan askeri kullanım amaçlı havadan görüntüleme sistemleri üretmesini istemiş. Şirket o zamanlar nasıl işler ortaya çıkardı bilmiyoruz ama DJI ile Hasselblad birlikte çılgın işlere imza atacak gibiler.

youtube-abone

Continue Reading

Fotografium'un dijital içerik sorumlusu. Front-end öğrenmeye başlamış tasarımcı. Beşiktaşlı. Marmara Üniversitesi İngilizce Tercümanlık mezunu.

1 Comment

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
En Yeni Yorumlar En Eski Yorumlar
Bildir
Misafir

Yuha

More in Haberler

To Top