Dağlarda Zaman – Video

0 Shares

Fotoğrafçı Terje Sorgjerd ; dağlardaki zamanı an an fotoğraflarak film yaptığı bu videoyu çekerken yaşadıklarını şöyle anlatmış:

“Bu fotoğraflar 4-11 Nisan 2011’de El Teide ‘de görüntülenmiştir.

İspanya’nın en yüksek dağı (3718m), dünyada yıldızları görüntülemek için en iyi yerlerden biri aynı zamanda Teide astronomik gözlemevi dünyanın en iyi gözlem yerlerinden biri.

Amaç, güzel Samanyolu Galaksisi ‘ni bildiğim en çarpıcı dağlardan biri olan El Teide’de fotoğraflamaktı. Söyleyebilirim ki bu benim en heyecan verici seyahatlerimden biriydi. Yüksek irtifalara yapılan bol miktarda hiking ve tüm hafta boyunca belki 10 saatten daha az uyku. Görülmesi gereken yerler listemi hazırlamadan önce, orada 10-11 kere bulunmuştum ve bu videoyu çekebilmek için bu mekanı seçtim.

9 Nisan’da Sahra çölünü vuran büyük kum fırtınası yaklaşık sabahın 3’ünde beni de vurdu ve gökyüzü neredeyse kendi gözlerimle göremeyeceğim bir hal aldı.

Enteresan bir şekilde, kameram o sıralarda Samanyolunu çekmesi için 5 saatlik seri çekime ayarlanmıştı ve tüm sahnenin mahvolmuş olduğundan emindim. Ancak kameranın arkada Büyük Kanarya Adaları ile kum fırtınasını çekmeyi başardığını görmek benim için büyük süpriz oldu. Adanın arkasında büyük altın bulutlar var gibi duruyordu. Ve Samanyolu bu bulutların arkasından parlıyor, yıldızlar ilginç bir şekilde ışıldıyordu. Eğer Samanyolu’nun Sahra Çölü kum fırtınası altında nasıl göründüğünü izlemek izterseniz 00.32’ye göz atın.

[media url=”http://vimeo.com/22439234″]

Follow Facebook: facebook.com/TSOPhotography
Follow Twitter: twitter.com/TSOPhotography
Müzik: Ludovico Einaudi – “Nuvole bianche” ”

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x